PARTNER PORTALU
  • BGK

PSL apeluje o pomoc w walce z janosikowym

  • PAP    20 września 2013 - 13:50
PSL apeluje o pomoc w walce z janosikowym

Klub radnych PSL w sejmiku województwa mazowieckiego zaapelował do radnych SLD, aby wsparli walkę z "nielogicznym" janosikowym. Według PSL mazowieccy radni SLD nie tylko nie pomagają, ale szkodzą w tej sprawie. Problemem jest marszałek Adam Struzik (PSL) - odpowiada SLD.
"W momencie, gdy wszystkie oczy zwrócone są na przepisy dotyczące janosikowego, mazowieccy radni SLD próbują zbagatelizować problem i cynicznie obarczają marszałka województwa mazowieckiego winą za sytuację finansową Mazowsza (...) okazuje się, że w walce z nielogicznym janosikowym mieszkańcy Mazowsza nie mogą liczyć na radnych SLD, którzy nie tylko nie pomagają, ale szkodzą sprawie" - czytamy w liście klubu radnych PSL.

Czytaj też: PSL: Radni SLD szkodzą Mazowszu

Według PSL radni SLD - krytykując Struzika za sytuację finansową Mazowsza - "przytaczają populistyczne slogany, okraszając je wyrwanymi z kontekstu danymi i wyciągają tabloidowe argumenty".

Czytaj też: Senat zgłosił poprawki dot. pożyczki dla jst

"W momencie, kiedy rozstrzygają się przyszłe losy województwa mazowieckiego, osłabianie głosu regionu na forum kraju jest niezwykle destrukcyjne. To niedopuszczalne, aby radni naszego województwa działali na jego niekorzyść" - głosi list do radnych SLD.

Czytaj też:  Będą odsetki od zaległości w janosikowym

Radni PSL zaapelowali do "koleżanek i kolegów z mazowieckich struktur SLD o to, by wsparli słuszną sprawę i przestali cynicznie wykorzystywać sytuację województwa do zdobycia swoich pięciu minut w mediach". "Teraz jest czas, kiedy możecie zrobić coś dla mieszkańców Mazowsza, a nie tylko negować to, co zrobili do tej pory inni" - napisali radni PSL.

Sekretarz klubu radnych PSL w sejmiku województwa mazowieckiego Mirosław Orliński przekonywał w piątek na konferencji prasowej, że potrzebny jest "wspólny front" w walce o sprawę janosikowego. Jak ocenił, problemy finansowe Mazowsza, to nie jest wina Struzika. "To problem systemowy, który musimy razem rozwiązać" - powiedział Orliński.

Czytaj też: Chcą zarządu komisarycznego na Mazowszu

Zdaniem radnego PSL Mirosława Augustyniaka samorząd województwa nie może być dalej "zarzynany takim obciążeniem, jakim jest janosikowe". Jak przekonywał, przy obowiązywaniu obecnego janosikowego - przy obecnych dochodach województwa - żaden samorządowiec nie poradziłby sobie z finansami Mazowsza.

Szef klubu radnych SLD w sejmiku Mazowsza Grzegorz Pietruczuk proszony o komentarz do apelu PSL, powiedział PAP, że Struzik powinien konstruować realne budżety województwa i ograniczyć swoje "rozpasane wydatki". "Dla nas janosikowe w obecnej formie jest nie do przyjęcia, ale problem jest jeden i nazywa się Adam Struzik. Mazowsze zostało zarżnięte przez janosikowe, a tak naprawdę wydojone przez Struzika" - stwierdził.

Pietruczuk jako przykłady niegospodarności Struzika i jego współpracowników wskazał m.in. koszty wynajmu budynków zajmowanych przez urząd marszałkowski. Kolejne zarzuty dotyczą wzrostu zatrudnienia w urzędzie, a także wysokości nagród dla jego pracowników.KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.