PARTNER PORTALU
  • BGK

Puck zostanie przyjęty do Związku Miast Polskich

  • MIW    13 lutego 2017 - 14:42
Puck zostanie przyjęty do Związku Miast Polskich
Rynek w Pucku. (fot. miastopuck.pl)

• W najbliższy piątek (17.02) w Łodzi zbiera się zarząd Związku Miast Polskich.
• Prezydenci przyjmą Kartę Samorządności, a także stanowisko zarządu m.in. w sprawie związków metropolitalnych.
• Powiększy się grono miast członkowskich Związku.
W programie posiedzenia znalazły się opinie w sprawie m.in. projektów ustaw o ustroju miasta stołecznego Warszawy, nowelizacji ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych, o podatku dochodowym od osób fizycznych, a także o drogach publicznych oraz powszechnym obowiązku obrony RP.

Czytaj : Ustawa o ustroju miasta stołecznego Warszawy do zmiany. PiS chce metropolii na skalę Wiednia czy Berlina

Planowane jest także zaopiniowanie projektów trzech rozporządzeń MEN tj. w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych; zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych oraz w sprawie udzielania gminom dotacji celowej z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie wychowania przedszkolnego.

W porządku obrad znalazł się ponadto apel rady miejskiej Łodzi do ZMP w sprawie polityki wsparcia samorządów w walce z niską emisją, informacja o harmonogramie dalszych prac nad projektem Kodeksu Urbanistyczno-Budowlanego oraz przyjęcie uchwały w sprawie przyjęcia w poczet miast członkowskich Związku miasta Puck.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.