Rada Narodowego Instytutu Samorządu bez samorządowców?

• Obawy samorządowców budzi dalsze funkcjonowanie Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.
• Zastanawiają się, czy wejdą w skład nowej rady programowej.
Rada Narodowego Instytutu Samorządu bez samorządowców?
Przedstawiciele KWRiST zastanawiają się, czy wejdą w skład nowej rady programowej Instytutu. Fot. MSWiA

Jak zauważa Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich, sekretarz Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, planowane są zmiany w radzie programowej Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego.

Czytaj też: Ekspertyza, Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego: Nowy podział gmin: 42 cechy, 9 klas

- Ta rada programowa, przynajmniej w momencie tworzenia Instytutu, była tak pomyślana, byśmy mieli w niej swoja reprezentację. Pytanie, czy przy zmianach będzie to uwzględnione, czy mamy się spodziewać, że nas państwo stamtąd wyrzucicie – pytał przedstawicieli resortu spraw wewnętrznych i administracji Andrzej Porawski na środowym (30 listopada) posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Sebastian Chwałek, podsekretarz stanu w MSWiA wyjaśniał, że w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego doszło do zmiany statutu. – Co za tym idzie, poprzedni statut i poprzednia rada programowa zostały wygaszone - wyjaśnił.

Jak dodał wiceminister Chwałek, nowa rada programowa zostanie zmniejszona, ale resort nie rozpoczął jeszcze procesu jej kompletowania.

Czytaj też: Iwona Wieczorek nowym dyrektorem Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego

Przypomnijmy, rolą ulokowanego w łodzi Narodowego Instytutu Samorządu Terytorialnego jest naukowe wspieranie działalności samorządowej. Kluczowym zadaniem Instytutu są ekspertyzy i opinie dotyczące tego, co dzieje się w samorządzie. Instytut ma także wypracowywać koncepcje zmian aktów prawnych, prowadzić działalność doradczą i wydawniczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Podła zmiana wprowadza centralne sterowanie a jej koniec będzie taki jak PRL-u !

hmmm, 2016-12-01 11:26:48 odpowiedz

Nosz k..... pięknie, władza nieomylna, wszechwiedząca, która wie jak sama rozwiązywać wszystkie problemy. Po co jej jacykolwiek partnerzy i konsultacje. I nakarzcie samorządom prenumerować, Wsieci, DoRzeczy i Nasz Dziennik

blebleble, 2016-12-01 09:58:58 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU