PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni Białegostoku zadecydują o dofinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych

  • Kurier Poranny/Rynek Zdrowia    30 marca 2015 - 11:24
Radni Białegostoku zadecydują o dofinansowaniu turnusów rehabilitacyjnych
fot. flickr.com/Med-pro

Magistrat planuje przeznaczyć 920 tys. zł na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. Decyzja należy do radnych, a ci nie są zgodni w tej kwestii.
Jak przypomina Kurier Poranny, na początku roku kilkaset osób , przeważnie starszych i schorowanych, stało wiele godzin w kolejce przed siedzibą MOPR, by złożyć wniosek o dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych. Władze miasta nie chcą, by sytuacja się powtórzyła.

Dlatego w poniedziałek (30 marca) na sesji prezydent będzie przekonywał radnych, by zwiększyć kwotę przeznaczoną na turnusy z 340 tys. zł do 920 tys. zł. 
Przeznaczając więcej pieniędzy na turnusy, władze chcą obciąć kwotę na tworzenie miejsc pracy dla takich osób. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Ryszard, 2015-03-30 15:12:16

    Proponuję aby lokalny samorząd te środki przeznaczył na zakup tego systemu a zapewne przyniesie to wymierny efekt i skutek.youtube.com/watch?v=BwKYZel08M8 W ramach rządowego programu Senior WIGOR chcemy samorządom lokalnym podpowiedzieć w jaki sposób lokalne organizacje uruchamiające Dzienne Domy Se...niora czy Kluby mogą stać się samofinansującymi placówkami,które będą rozwiązywały lokalny problem - stosując terapię dla swoich podopiecznych jak i dla całej populacji.Fundacja SeniorPlus przeprowadziła badania,testy i opracowała skuteczny system terapeutyczny pod kier. specjalistów dziedziny zdrowia. Zainteresowani mogą kontaktować się bezpośrednio z Fundacją SeniorPlus Ryszard Bujak Prezes Zarządu 511161785  rozwiń