PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni na odsiecz firmom budowlanym

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    28 listopada 2012 - 07:07
Radni na odsiecz firmom budowlanym

Ułatwienie realizacji inwestycji i rozwiązanie problemu z zaległymi wypłatami dla firm budowlanych. To główne zmiany, jakich domagają się radni sejmiku
Założenia są proste: dopisanie w Kodeksie cywilnym zdania mówiącego, że oddanie obiektu do użytku przez inwestora oznacza, że uznaje wszystkie roboty za wykonane prawidłowo oraz że nie ma jakichkolwiek zastrzeżeń wobec wykonawców - pisze „Gazeta Wyborcza Kraków".

Propozycja radnych zakłada, że do rozpoczęcia budowy ma wystarczyć zgłoszenie jej do odpowiednich urzędów. Mają one mieć trzydzieści dni na przedstawienie swoich zastrzeżeń. Jeśli tego nie zrobią, dla inwestora ma to oznaczać zgodę na realizację budowy.

W rezolucji znalazły się również pomysły na uproszczenie Kodeksu budowlanego (wyłączenie z niego zagadnień podlegających pod inne przepisy, a więc kwestii dotyczących np. ochrony zabytków).

Uchwaloną rezolucję otrzymają m.in. ministrowie sprawiedliwości oraz transportu, a także małopolscy parlamentarzyści - podaje „Gazeta Wyborcza Kraków".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.