PARTNER PORTALU
 • BGK

Radni opodatkowali krzyże przydrożne

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    4 stycznia 2012 - 06:50
Radni opodatkowali krzyże przydrożne

Radni powiatu gdańskiego uchwalili podatek od przydrożnych krzyży.
W ciągu dekady zginęło w Polsce ponad 55 tys. kierowców, pasażerów i pieszych – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Krewni wielu z nich postawili na poboczach pamiątkowe krzyże. Stoją one nielegalnie, bo w tzw. pasie drogi mogą znajdować się wyłącznie znaki, a na inne obiekty trzeba mieć pozwolenie.

Powiat gdański właśnie przyjął prawo, które pozwala pobierać opłaty za krzyże. Stawka dzienna podatku – 1 zł za metr kwadratowy. W zamian krzyż staje się legalny. Nie będą usuwane i opodatkowane stojące już krzyże – informuje „Gazeta Wyborcza”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (5)

 • Anna Maria, 2012-01-04 14:01:45

  Kolejne hieny żerujące na cudzym nieszczęściu. Bliscy pogrążeni w żałobie zapłacą dużo, aby ukoić swój ból po stracie ukochanych osób i "pomóc im na tamtym świecie".
 • emeryt1, 2012-01-04 13:11:43

  Krzyży przy drogach nie powinno być.
 • Balbinka, 2012-01-04 10:45:43

  tego w sejmie, pewnie nigdy nie zdejmą, bo boją się reakcji KK - tchórze!, czyli w sumie posłowie uważają społeczeństwo za ciemniaków, którymi manipuluje KK a to z kolei jest posłom bardzo potrzebne przed wyborami, więc są przeciw a nawet za:))) Decyzja o opodatkowaniu krzyży przydrożnych też jaka...ś "...i chciałbym i boję się...." Najlepiej byłoby te krzyże zlikwidować bo nie odstraszają od szybkiej jazdy a tylko zawalają drogę, odwracają uwagę i zmniejszają bezpieczeństwo jazdy.  rozwiń