PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni PiS chcą odwołania burmistrza

  • PAP    20 maja 2011 - 13:47
Radni PiS chcą odwołania burmistrza

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie burmistrza warszawskiej dzielnicy Śródmieście Wojciecha Bartelskiego.
Zaznaczają, że mógł on działać z naruszeniem interesu dzielnicy. Chcą zwołania sesji nadzwyczajnej w tej sprawie. W uzasadnieniu do wniosku radni PiS podkreślają, że Zarząd Dzielnicy Śródmieście pod kierownictwem Bartelskiego 6 października ub. roku podjął niekorzystną dla dzielnicy decyzję ws. najmu lokalu przy Alejach Jerozolimskich 49.

Według nich decyzja ta podjęta była w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami. Radni zaznaczają, że lokal został wynajęty poza konkursem, jako zastępczy, chociaż jego powierzchnia dwukrotnie przekracza powierzchnię dotychczasowego lokalu zajmowanego przez najemcę.

Dodają też, że wynegocjowano niższy czynsz, niż za lokal dotychczas zajmowany, chociaż lokalizacja tego pomieszczenia jest znacznie lepsza.

Rzeczniczka dzielnicy Śródmieście Urszula Majewska potwierdziła, że taki wniosek został złożony. Poinformowała, że sesja, na której odbędzie się głosowanie i wyjaśnienie sprawy musi odbyć się do siedmiu dni od dnia złożenia wniosku, czyli do 27 maja.

Pod wnioskiem podpisało się siedmiu radnych PiS. W skład Rady Dzielnicy Śródmieście wchodzi ponadto 13 radnych PO i pięciu radnych SLD.

Bartelski był burmistrzem dzielnicy Śródmieście od 2006 r. do 2010 r. 15 grudnia 2010 został wybrany na kolejną kadencję.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.