PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni poparli wprowadzenie budżetu partycypacyjnego

  • PAP    16 stycznia 2014 - 19:51
Radni poparli wprowadzenie budżetu partycypacyjnego

Rada Warszawy podczas czwartkowej sesji jednogłośnie poparła wprowadzenie w stolicy budżetu partycypacyjnego. Na realizację projektów zgłoszonych przez mieszkańców i wybranych przez nich później w głosowaniu będzie ponad 25,6 mln zł.
Jak napisano w stanowisku, "samorząd warszawski wspiera wszelkie działania na rzecz zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji".

"Popieramy również wprowadzenie budżetu partycypacyjnego w ramach budżetów dzielnicowych Warszawy. Wdrażanie takiego modelu współzarządzaniem środkami publicznymi zwiększy możliwość realizacji celów istotnych dla mieszkańców naszego miasta" - zadeklarowali radni.

W Warszawie budżet obywatelski polegający na zwiększeniu udziału i wpływu obywateli na finanse miasta, będzie realizowany po raz pierwszy w 2014 r. W przyszłym tygodniu rozpocznie się nabór projektów.

Radni podkreślili, że dla sukcesu przedsięwzięcia "istotne jest, by zaangażowała się weń jak najszersza grupa mieszkańców oraz by proces ten był transparentny i w pełni jawny".

Projekt stanowiska ws. poparcia dla budżetu partycypacyjnego w stolicy złożył klub radnych PO; w głosowaniu jednogłośnie poparli go wszyscy obecni podczas sesji radni.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: