Radni przestraszyli się kościoła

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 05-11-2013
  • drukuj
Pabianiccy radni tak bardzo przejęli się naukami papieża Franciszka, że zwrócili się do miejscowych proboszczów, by ci nie pobierali opłat za chrzest. Jeszcze szybciej się z tego pomysłu wycofali.
Radni przestraszyli się kościoła

Swym apelem radni - na co dzień bardzo religijni - wywołali takie oburzenie szefa pabianickiego dekanatu, prałata Ryszarda Olszewskiego, że ten dwa dni po głosowaniu wezwał wszystkich podległych sobie proboszczów, po czym w świat poszło obwieszczenie, że stanowisko rady miasta w świetle obowiązujących zasad konstytucji i konkordatu stanowi ingerencję w wewnętrzne sprawy Kościoła - donosi "Gazeta Wyborcza".

Czym prędzej zwołano więc nadzwyczajną sesję rady miasta, na której szybko wycofano się z niefortunnego pomysłu. Za uchyleniem głosowali oczywiście radni, który wcześniej przegłosowali przyjęcie stanowiska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tak,to wolny kraj,w którym wolny rękę wyciąga i woła daj,daj

Żebrak, 2013-11-07 07:59:13 odpowiedz

Wolni ludzie, w wolnym kraju

Monika, 2013-11-06 16:09:22 odpowiedz

Cytat : stanowisko rady miasta w świetle obowiązujących zasad konstytucji i konkordatu stanowi ingerencję w wewnętrzne sprawy Kościoła- moje pytanie jest bardziej konkretne: kiedy Kościół w Polsce przestanie ingerować w sprawy państwowe( wewnętrzne ) dotyczące obywateli- in vitro, itp: wszak nie ws...zyscy należymy do tegoż Kościoła i nie chcemy wiecznie wysłuchiwać żądań od przedstawicieli Kościoła Katolickiego- troszkę pokory! rozwiń

Genas, 2013-11-05 20:18:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU