PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni przyjęli budżet Łodzi

  • PAP    29 grudnia 2011 - 06:51
Radni przyjęli budżet Łodzi

Ponad 3,2 mld zł ma wynieść dochód Łodzi, a wydatki ponad 3,5 mld zł. Deficyt budżetowy planowany jest na poziomie ponad 320 mln zł. W środę wieczorem łódzcy radni przyjęli budżet na 2012 rok. Za jego przyjęciem głosowało w środę 26 rajców, ośmiu było przeciw.
W przyszłym roku z miejskiej kasy wydanych ma być m.in. ponad 72 mln zł na przebudowę i rewitalizację zabytkowej elektrociepłowni EC1. 51 mln zł ma kosztować tzw. trasa Górna - droga łącząca al. Jana Pawła II i ul. Rzgowską. Na infrastrukturę wokół budowanego nowego Dworca Fabrycznego przeznaczono w przyszłorocznym budżecie 45 mln zł.

Czytaj też: Znamy budżety największych miast

Miasto planuje również modernizację miejskich kamienic i przeznaczyło na to 38 mln zł, a na budowę stadionu miejskiego przy al. Unii zarezerwowano 10 mln zł.

W przyszłorocznym budżecie znalazły się jeszcze pieniądze na m.in.: przebudowę dróg gruntowych, torowisk, budownictwo socjalne, wychowanie seksualne dla uczniów pierwszych klas szkół ponadgimnazjalnych a także program, który ma przeciwdziałać depresji u młodzieży.

Budżet zakłada m.in. wzrost czynszów w lokalach komunalnych z 4,19 zł za metr kwadratowy do 5,02 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.