Radni Warszawy dostali po kieszeni

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy
  • 20-10-2011
  • drukuj
Zasada „nie pracujesz, nie zarabiasz” w radzie Warszawy obowiązuje od września. Rekordzistom obcięto diety o połowę. Dostali po tysiąc zł zamiast 2,6 tys.
Radni Warszawy dostali po kieszeni
Wrzesień był pierwszym miesiącem obowiązywania bardziej rygorystycznych zasad naliczania diet radnym. To sprawdzian ich obowiązkowości, bo dotąd dietę – ok. 2,6 tys. zł (brutto) – dostawali ryczałtem. Teraz – zgodnie z tym, co sami uchwalili – odlicza się im pieniądze za każdą nieobecność na sesjach, komisjach i głosowaniu – pisze „Życie Warszawy”.

Sprawdzianu nie zdała ponad połowa radnych. 32 osobom z 60 trzeba było ściąć dietę za wrzesień po kilkaset złotych. W kasie miasta zostało w tym jednym miesiącu ponad 12 tys. zł. Przed wakacjami na diety radnych wydawano średnio 153 tys. zł. We wrześniu 141 tys. zł.

Rekordziści dostali po kieszeni po ponad tysiąc złotych. Tyle mogła ich kosztować absencja tylko na jednej komisji (na sesje raczej rajcy stawiają się karnie).

Czy po miesiącu szoku radni się zmobilizują do pracy? Wątpliwe. Bo zamiast po prostu podporządkować się rygorystycznemu regulaminowi, mają pomysły, aby zmniejszyć liczbę komisji informuje „Życie Warszawy. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takie zawiłości a nie można maksymalnie uprościć tych zasad?

SWAT, 2011-10-20 23:46:00 odpowiedz

Ten tekst poniżej trzeba dokładnie przeczytać, najlepiej jeszcze kilka razy bo własnym oczom się nie wierzy, że nawet nic nie robiący radny otrzymuje wynagrodzenie!!! To nie do pomyślenia!

WSŁUCHANA W GŁOSY LUDZI, 2011-10-20 21:25:21 odpowiedz

Prawidłowo!

Melomanka, 2011-10-20 19:59:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU