PARTNER PORTALU
  • BGK

Radni za komunalizacją uzdrowiska

  • PAP    24 października 2012 - 06:39
Radni za komunalizacją uzdrowiska

Radni trzech komisji świętokrzyskiego sejmiku – strategii, zdrowia i finansów – pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o komunalizacji uzdrowiska w Busku Zdroju.
Decyzję radni podjęli podczas wtorkowego wyjazdowego posiedzenia w Busku Zdroju. To kolejny krok na drodze do przejęcia popularnego uzdrowiska przez samorząd województwa od Skarbu Państwa.

Czytaj też: Busko-Zdrój chce przejąć uzdrowisko

„Pozostaje nam formalność, czyli przyjęcie uchwały przez Sejmik. Formalność, dlatego że w komisjach są przedstawiciele wszystkich klubów i nie było żadnego sprzeciwu” – powiedział we wtorek członek zarządu województwa Piotr Żołądek. Tylko jedna radna wstrzymała się od głosu.

Czytaj też: List intencyjny ws. uzdrowisk do końca września

Jak podkreślił Żołądek, w grę wchodzi wieloletni plan inwestycyjny. „On nie będzie jedno-, dwuletni, ale dziesięcio-, piętnastoletni i będzie tutaj można umiejętnie ten ciężar inwestycyjny rozłożyć” – mówił. Jego zadaniem w wyniku komunalizacji uzdrowiska, nie dojdzie do likwidacji etatów. Uzdrowisko zatrudnia około 700 osób. „Ten cały program inwestycyjny ma wygenerować nowe miejsca pracy” – podkreślił Żołądek.

Wcześniej samorząd województwa wynajął firmę, która przygotowuje plan rozwojowy dla uzdrowiska. Dokument ma szczegółowo określać potrzebne inwestycje.

Samorządowcy chcą, aby przy działalności uzdrowiskowej pojawiły się nowe usługi medyczne, np. lecznictwo rehabilitacyjne. Jak wytłumaczył Żołądek, „głównym celem jest zachowanie dostępności, aby uzdrowisko było dostępne także dla tych, których nie stać na świadczenia komercyjne, jak i dla tych, którzy są w stanie zapłacić za pobyt w dobrym miejscu z dobrą ofertą”.

Głosowanie nad uchwałą w sprawie przejęcia przez samorząd uzdrowiska Busko Zdrój odbędzie się na najbliższej sesji sejmiku w poniedziałek, 29 października.

Uzdrowisko Busko Zdrój to jeden z najpopularniejszych polskich kurortów. Podstawową działalnością jest lecznictwo uzdrowiskowe, prowadzone na bazie własnych źródeł wód leczniczych – unikatowej wody siarczkowej i solanki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.