PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny chce zmienić statut Poznania

  • RAF    15 lutego 2010 - 13:56

O więcej demokracji w poznańskim samorządzie zamierza zawalczyć niezależny radny Norbert Napieraj.
Projekt uchwały wprowadzającej inicjatywę uchwałodawczą mieszkańców Poznania złożył w biurze rady Poznania Norbert Napieraj, niezależny radny, wiceprzewodniczący Komisji Budżetu i Finansów oraz Rozwoju Gospodarczego w stolicy województwa wielkopolskiego. Projekt uchwały zmienia statut miasta.

- Proponowana przeze mnie zmiana ma na celu rozszerzenie katalogu podmiotów posiadających wobec Rady Miasta Poznania inicjatywę uchwałodawczą o grupę mieszkańców Poznania, posiadających prawa wyborcze w wyborach do rady.  Proponowane rozwiązanie stanowi wyjście naprzeciw swoistemu deficytowi społecznej partycypacji w procesie podejmowania decyzji przez organy władzy publicznej, w tym przez organy samorządu terytorialnego. Przyznanie mieszkańcom prawa inicjatywy uchwałodawczej może wzmocnić wciąż nie tak silne jakbyśmy chcieli instytucje społeczeństwa obywatelskiego i jeszcze bardziej zaktywizować Poznaniaków wokół spraw dla nich istotnych - tłumaczy Napieraj swoją decyzję.

Radny wierzy, że jego inicjatywa przyczyni się do wzrostu świadomości i wiedzy mieszkańców dotyczącej samorządu oraz promocji idei samorządności.

- Mam nadzieję, że ta inicjatywa zyska swój istotny wydźwięk w roku, w którym będziemy obchodzić 20. rocznicę odrodzenia polskiego samorządu. Proponowane rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje przecież w wybranych polskich gminach, zarówno małych, jak i w miastach o charakterze metropolitalnym - wyjaśnia Norbert Napieraj portalowisamorządowemu.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.