PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny Otwocka: krok milowy do wdrożenia samorządowej waluty lokalnej

  • bad    6 stycznia 2018 - 09:08
Radny Otwocka: krok milowy do wdrożenia samorządowej waluty lokalnej
Izba Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego wprowadziła do obiegu bony lokalne. Fot. Facebook

- Bon lokalny to pierwszy krok milowy do wdrożenia samorządowej waluty lokalnej tak, by powiat otwocki stał się numer jeden w Polsce - uważa radny Otwocka Marek Leśkiewicz.
Kilkanaście miesięcy temu jako pierwsi w kraju poinformowaliśmy o działaniach grupy osób, skupionych wokół radnego Otwocka Marka Leśkiewicza, których zamierzeniem jest to, by Otwock był pierwszym samorządem w Polsce emitującym walutę równoległą

Jak wyjaśniał w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl radny, polska waluta, złoty, w skali roku średnio 10-krotnie zmienia właściciela, a waluta równoległa – przeciętnie 13 razy.

Czytaj też: Otwock najbogatszą gminą w Polsce, dzięki własnej walucie

– Według znanych mi założeń, jeśli nasza waluta 5-krotnie zmieni właściciela w miesiącu, będziemy wśród najbogatszych gmin w Polsce w ciągu 6-8 miesięcy. To będzie fenomen – prognozował Marek Leśkiewicz.

Dziś radny Otwocka Marek Leśkiewicz podkreśla, że stało się to, co wydawało się niemożliwe. Izba Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego wprowadziła do obiegu bony lokalne w formie programu lojalnościowego, z których mogą korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu otwockiego.

- Jest to pierwszy krok milowy do wdrożenia samorządowej waluty lokalnej tak, by powiat otwocki stał się numerem jeden w Polsce. To historyczny moment transformacji świadomości otwockich przedsiębiorców – uważa Marek Leśkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.