PARTNER PORTALU
 • BGK

Radny PiS chce zniżek dla rodzin wielodzietnych

 • PAP    8 września 2011 - 13:07
Radny PiS chce zniżek dla rodzin wielodzietnych

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin mających trójkę i więcej dzieci oraz 20-proc. zniżek na sport i kulturę dla członków tych rodzin, zakłada projekt uchwały, którą w czwartek złoży do Rady Miasta warszawski radny PiS, kandydat do Sejmu, Michał Dworczyk
Jak powiedział, obecnie ulgi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w Warszawie przysługują rodzinom z czworgiem lub więcej dzieci. Według Dworczyka, stolica jest jednym z niewielu miast, gdzie stosuje się własną interpretację definicji rodziny wielodzietnej, uważając, że musi mieć co najmniej czworo, a nie - jak mówi ustawa - troje dzieci.


Jak poinformował Dworczyk na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, projekt uchwały "Karta Warszawskiej Rodziny 3+" przewiduje też wdrożenie zasady współpracy miasta z sektorem prywatnym na zasadzie wzajemności, która ma się przysłużyć rodzinom wielodzietnym.

- W zamian za możliwości reklamy na stronach i wybranych nośnikach miejskich, firmy powinny oferować zniżki dla rodzin wielodzietnych np. na kino - tłumaczył.

Radny PiS podkreślił, że według uchwały członkowie rodzin wielodzietnych mieliby 20 proc. zniżki na korzystanie z ośrodków sportu i rekreacji oraz na korzystanie z miejskich instytucji kulturalnych.

- Takie rozwiązanie jest potrzebne, ponieważ każde wyjście do teatru, kina lub na basen to poważny wydatek. I to niestety na kulturze i sporcie większość rodzin oszczędza w pierwszej kolejności - dodał.

Zdaniem Dworczyka, rodzin, które mogłyby skorzystać z proponowanych rozwiązań jest w Warszawie ok. 14 tys.

- Rozwiązania zawarte w uchwale są sprawdzone i stosuje się je w różnych miastach Europy i Polski, jak np. Wrocław -podkreślił.

Obecny na konferencji wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski powiedział, że karta rodziny jest doniosłą inicjatywą. Według niego, 70 proc. rodzin w Warszawie, które mają troje dzieci, jest zagrożonych ubóstwem.

- Z czasem ubóstwo powoduje (...) wykluczenie społeczne. Dlatego trudno w takiej sytuacji mówić o równym starcie, który jest podstawą demokracji" - podkreślił wicemarszałek.

Michał Dworczyk jest kandydatem PiS do Sejmu; startuje z 5 miejsca warszawskiej listy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • DZIECKO, 2011-09-08 14:07:55

  pomoc powinna być dla wszystkich dzieci, a nie tylko tych z rodzin a nie tylko uprzywilejowanych. jedni sobie wyjeżdzają ze swoją liczną rodziną wypocząć na wczasy, podczas gdy inne dzieci nie mają już zapewnionych takich atrakcji i muszą zostać w domu... to znaczy sprawiedliwość?
 • NIEPISANA UMOWA WS. POMOC, 2011-09-08 13:46:34

  TO DOBRZE, ŻE KTOŚ SIE ZAINTERESOWAŁ TYMI RODZINAMI, BO MOŻNA BY ODNIEŚĆ WRAŻENIE, ŻE POZOSTAJĄ SAME ZE SWOIMI PROBLEMAMI. ZAWSZE SĄ SPRAWY WAŻNIEJSZE OD POLSKICH RODZIN, ZAWSZE CO INNEGO JEST NA 1 MIEJSCU...
 • GARY, 2011-09-08 13:32:11

  a może będzie szansa, by rodzinom w jakiś inny sposób pomóc?