Radny PiS chce zniżek dla rodzin wielodzietnych

Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla dzieci z rodzin mających trójkę i więcej dzieci oraz 20-proc. zniżek na sport i kulturę dla członków tych rodzin, zakłada projekt uchwały, którą w czwartek złoży do Rady Miasta warszawski radny PiS, kandydat do Sejmu, Michał Dworczyk
Radny PiS chce zniżek dla rodzin wielodzietnych
Jak powiedział, obecnie ulgi na bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w Warszawie przysługują rodzinom z czworgiem lub więcej dzieci. Według Dworczyka, stolica jest jednym z niewielu miast, gdzie stosuje się własną interpretację definicji rodziny wielodzietnej, uważając, że musi mieć co najmniej czworo, a nie - jak mówi ustawa - troje dzieci.


Jak poinformował Dworczyk na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki, projekt uchwały "Karta Warszawskiej Rodziny 3+" przewiduje też wdrożenie zasady współpracy miasta z sektorem prywatnym na zasadzie wzajemności, która ma się przysłużyć rodzinom wielodzietnym.

- W zamian za możliwości reklamy na stronach i wybranych nośnikach miejskich, firmy powinny oferować zniżki dla rodzin wielodzietnych np. na kino - tłumaczył.

Radny PiS podkreślił, że według uchwały członkowie rodzin wielodzietnych mieliby 20 proc. zniżki na korzystanie z ośrodków sportu i rekreacji oraz na korzystanie z miejskich instytucji kulturalnych.

- Takie rozwiązanie jest potrzebne, ponieważ każde wyjście do teatru, kina lub na basen to poważny wydatek. I to niestety na kulturze i sporcie większość rodzin oszczędza w pierwszej kolejności - dodał.

Zdaniem Dworczyka, rodzin, które mogłyby skorzystać z proponowanych rozwiązań jest w Warszawie ok. 14 tys.

- Rozwiązania zawarte w uchwale są sprawdzone i stosuje się je w różnych miastach Europy i Polski, jak np. Wrocław -podkreślił.

Obecny na konferencji wicemarszałek Senatu Zbigniew Romaszewski powiedział, że karta rodziny jest doniosłą inicjatywą. Według niego, 70 proc. rodzin w Warszawie, które mają troje dzieci, jest zagrożonych ubóstwem.

- Z czasem ubóstwo powoduje (...) wykluczenie społeczne. Dlatego trudno w takiej sytuacji mówić o równym starcie, który jest podstawą demokracji" - podkreślił wicemarszałek.

Michał Dworczyk jest kandydatem PiS do Sejmu; startuje z 5 miejsca warszawskiej listy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

pomoc powinna być dla wszystkich dzieci, a nie tylko tych z rodzin a nie tylko uprzywilejowanych. jedni sobie wyjeżdzają ze swoją liczną rodziną wypocząć na wczasy, podczas gdy inne dzieci nie mają już zapewnionych takich atrakcji i muszą zostać w domu... to znaczy sprawiedliwość?

DZIECKO, 2011-09-08 14:07:55 odpowiedz

TO DOBRZE, ŻE KTOŚ SIE ZAINTERESOWAŁ TYMI RODZINAMI, BO MOŻNA BY ODNIEŚĆ WRAŻENIE, ŻE POZOSTAJĄ SAME ZE SWOIMI PROBLEMAMI. ZAWSZE SĄ SPRAWY WAŻNIEJSZE OD POLSKICH RODZIN, ZAWSZE CO INNEGO JEST NA 1 MIEJSCU...

NIEPISANA UMOWA WS. POMOC, 2011-09-08 13:46:34 odpowiedz

a może będzie szansa, by rodzinom w jakiś inny sposób pomóc?

GARY, 2011-09-08 13:32:11 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU