Radny z wyższą dietą

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 27-03-2012
  • drukuj
Radnemu, który nieodpłatnie zasiada w zarządzie powiatu, rada może przyznać wyższą dietę.
Radny z wyższą dietą
Do takiego wniosku doszedł Naczelny Sąd Administracyjny – pisze „Rzeczpospolita”.

Sąd uznał, że radny będąc pozaetatowym członkiem zarządu powiatu wykonuje nałożone na niego dodatkowe obowiązki wynikające z funkcji do jakiej został wybrany. Okoliczność tą powinna zatem wziąć pod uwagę rada powiatu ustalając wysokość diet radnych.

Ponadto sąd stwierdził,, że rada powiatu może podjąć uchwałę w sprawie diet radnych, w której przyzna wyższe diety tym radnym, którzy są jednocześnie członkami zarządu tej jednostki, i z tego tytułu nie pobierają wynagrodzenia – podaje „Rzeczpospolita”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Na pewno w grupie pełniącej rolę Radnego na każdym szczeblu są osoby dla których jest to zaszczytny obowiązek wobec społeczności lokalnej. Zgodnie z zapisami ustawy o Samorządzie Terytorialnym , w każdej chwili ma prawo do złozenia mandatu i przejśc do obozu obserwatorów życia publicznego. A diety ...za nadmierne napięcie umysłowe może sobie dowolnie regulować z własnego budżetu lub poprosić ugupowanie polityczne , które reprezentował o gratyfikacje. rozwiń

nedpolams@op.pl, 2012-04-11 06:41:18 odpowiedz

Radni pracują bardzo ciężko na rzecz społeczności lokalnych i taka symboliczna rekompensata -za poświęcenie się i oddanie całego siebie dla dobra innych- należy się.

Radny, 2012-03-27 09:37:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU