PARTNER PORTALU
  • BGK

Radny z zarzutami

  • RAF    3 lutego 2010 - 12:00

W wyniku kontroli oświadczeń majątkowych Mieczysława J., radnego ze Środy Wielkopolskiej oraz wszczętego po kontroli dochodzenia funkcjonariusze CBA przedstawili mężczyźnie zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych.
56-letni radny Mieczysław J. usłyszał zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych. W opinii kontrolujących składając oświadczenia majątkowe i będąc jednocześnie uprzedzonym o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdy, zaniżył kwotę posiadanych przez siebie pieniędzy o ponad 300 tys. zł.

Do tego nie wykazał także pełnej kwoty swoich zobowiązań pieniężnych. W oświadczeniach nie wskazał też wszystkich działek położonych w Środzie Wielkopolskiej i w Poznaniu, których jest właścicielem lub współwłaścicielem. Nie wykazał również członkowstwa w radzie nadzorczej w jednej w poznańskich spółek oraz zatrudnienia w ramach umowy o pracę na stanowisku doradcy w Przedsiębiorstwie Handlowo-Gastronomicznym.

- Funkcjonariusze Centralnego Bura Antykorupcyjnego przeprowadzili kontrolę prawidłowości i prawdziwości oświadczeń o stanie majątkowym oraz oświadczeń i informacji, o których mowa w art. 24 ust. z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym składanych w latach 2003-2008 przez Mieczysława J. w związku z wykonywaniem przez niego mandatu radnego Rady Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej, jak również sprawdzenie przestrzegania przez Mieczysława J. przepisów ustawy o samorządzie gminnym, wprowadzającej ograniczenia w podejmowaniu i prowadzeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Kontrola został przeprowadzona w dniach od 25 listopada 2008 r. do 25 sierpnia 2009 r. - głosi komunikat CBA.

Za fałszowanie oświadczeń majątkowych radnemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • weneca, 2010-02-03 12:57:02

    to tylko malutka kwota czego się czepiacie biedaka