Radom: Budżet obywatelski na 2018 r. już wystartował

• Do 25 stycznia mieszkańcy Radomia mogą zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na rok 2018.
• Miasto przeznaczy na ten cel 4,8 mln zł.
• Zwycięskie projekty będą znane w połowie lipca.
Radom: Budżet obywatelski na 2018 r. już wystartował
Po raz pierwszy budżet obywatelski był w Radomiu realizowany w 2014 r. (fot. Fotolia)

Mieszkańcy Radomia mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego drogą elektroniczną lub osobiście w jednym z wielu wyznaczonych w tym celu miejscach, m.in. w magistracie, biurze Rady Miejskiej, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz w mobilnych punktach zorganizowanych w kilku radomskich galeriach i hipermarketach.

Dyrektor Kancelarii Prezydenta Miasta Mateusz Tyczyński zachęca mieszkańców do wskazywania obszarów, w których można wykorzystać pieniądze z budżetu obywatelskiego. Jak mówił, po kilku latach realizowania w Radomiu budżetu obywatelskiego, w mieście widać wiele przykładów dużej aktywności radomian. "Powstało wiele placów zabaw, siłowni zewnętrznych czy boisk. Zrodziły się też bardzo ciekawe inicjatywy naukowe, rekreacyjne, kulturalne i związane z promocją zdrowia" - wymieniał Tyczyński.

Pomysły można zgłaszać do 25 stycznia. Będą one analizowane przez urzędników pod kątem możliwości ich realizacji. Lista projektów poddanych pod głosowanie zostanie upubliczniona do 5 maja 2017 r. Głosowanie rozpocznie się 15 maja i zakończy 14 czerwca. Zwycięskie projekty będą znane w połowie lipca.

Czytaj też: Wrocław, budżet obywatelski - ruszył nabór projektów

Po raz pierwszy budżet obywatelski był w Radomiu realizowany w 2014 r. Miasto przeznaczyło wówczas na ten cel 3 mln zł. W 2015 r. kwota ta wzrosła do 4,2 mln zł, w kolejnych latach była o 600 tys. zł wyższa.

Wśród pierwszych projektów znalazła się m.in. codzienna zbiórka warzyw z giełdy rolnej na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz placówek pracujących na ich rzecz. W kolejnych latach sfinansowano m.in. budowę obserwatorium astronomicznego, zakup ambulansu dla pogotowia oraz akcję oprysków miejskich parków przeciwko komarom i kleszczom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU