PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom nadal bez budżetu. Inwestycje pod znakiem zapytania

  • JS    15 stycznia 2018 - 22:51
Radom nadal bez budżetu. Inwestycje pod znakiem zapytania
Nieuchwalenie budżetu przez radnych oznacza, iż pod znakiem zapytania mogą stanąć nowe zadania, w tym np. utwardzenie kolejnych ulic w ramach Radomskiego Programu Drogowego (fot. radom.pl)

- Większość radnych znów postanowiła zrobić na złość mieszkańcom. Nie pozwolę jednak na destabilizację miasta. Zapewniam, że zrobię wszystko, by na ich decyzji radomianie nie ucierpieli - powiedział prezydent Radosław Witkowski zaraz po głosowaniu, w którym radni ponownie odrzucili projekt budżetu Radomia na 2018 rok.
Plan wydatków, przedstawiony na sesji, został na wniosek prezydenta uzupełniony o kilka nowych zadań, w tym m.in. dofinansowanie realizacji filmu Klecha, zakup dwóch karetek dla pogotowia oraz wyposażenie przedszkoli w antysmogowe filtry powietrza. Mimo to, radni Prawa i Sprawiedliwości oraz radny SLD i troje radnych niezależnych, którzy w ostatnim czasie wystąpili z klubu Platformy Obywatelskiej, zagłosowali przeciwko budżetowi, nie zgłaszając do niego żadnych swoich poprawek. – Radni w ten sposób sami pozbawili się prawa do uchwalenia budżetu. Dlatego będziemy go teraz ustalać z Regionalną Izbą Obrachunkową. Zapewniam, że te inwestycje, które RIO odrzuci przedstawię radnym w formie poprawek. Będę walczył o każdą z nich, bo wiem, jak ważne są one dla mieszkańców – zapowiedział prezydent.

Nieuchwalenie budżetu przez radnych oznacza, iż pod znakiem zapytania mogą stanąć nowe zadania, w tym np. utwardzenie kolejnych ulic w ramach Radomskiego Programu Drogowego, realizacja wniosków z Budżetu Obywatelskiego. Pełna lista to ponad 80 pozycji i łączna kwota prawie 41 milionów złotych. Wśród zagrożonych inwestycji są także zakupy sprzętu dla szpitala i domów pomocy społecznej, wyposażenie nowego żłobka i przedszkola, budowa nowych ścieżek rowerowych i chodników, przygotowanie pomieszczeń dla klubu seniora, rozbudowa schroniska dla bezdomnych zwierząt, dotacje na wymianę pieców, przebudowa ulic Lekarskiej i Tochtermana oraz Kierzkowskiej, oświetlenie ulic, zakup nowych wiat przystankowych, budowa kładki nad ulicą Osiedlową, montaż klimatyzacji w  teatrze i wiele innych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.