PARTNER PORTALU
  • BGK

Radom: ostatni tydzień składania projektów do Budżetu Obywatelskiego

  • JS    23 stycznia 2018 - 22:38
Radom: ostatni tydzień składania projektów do Budżetu Obywatelskiego
Weryfikacja złożonych projektów potrwa do 23 marca, a głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca. (fot. radom.pl)

Już ponad sto projektów zgłosili radomianie do Budżetu Obywatelskiego 2019. Wnioski będą przyjmowane jeszcze do piątku, 26 stycznia.
 – Wszystkich, którzy mają ciekawy pomysł na zmianę swojego najbliższego otoczenia, zachęcam do zgłaszania projektów. Jeszcze jest na to kilka dni i myślę, że podobnie jak w poprzednich latach, w tym ostatnim tygodniu wpłynie najwięcej wniosków – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Projekty, które już trafiły do Urzędu Miejskiego dotyczą m.in. urządzania terenów sportowo-rekreacyjnych i placów zabaw, budowy ścieżek rowerowych czy zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Są też pomysły na walkę ze smogiem, a także szereg tzw. projektów miękkich, jak np. warsztaty artystyczne i murale. – Tradycyjnie mamy też sporo wniosków zgłaszanych przez szkoły. Te jednak nie będą już bezpośrednio rywalizowały z projektami typowo obywatelskimi. Dla nich postanowiliśmy utworzyć odrębny obszar instytucjonalny – przypomina Mateusz Tyczyński.

Weryfikacja złożonych projektów potrwa do 23 marca, a głosowanie zostanie przeprowadzone od 1 do 30 czerwca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.