PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski budżet obywatelski. Głosowanie już trwa

  • Radomnews.pl    10 czerwca 2015 - 10:50

W środę, 10 czerwca, rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego 2016 w Radomiu. Całkowita kwota jaką przeznaczono na budżet obywatelski to 4 mln 800 tys. zł.
– Traktujemy budżet obywatelski jako formę współpracy ze społecznością lokalną i uważamy, że to bardzo dobre źródło i metoda zgłaszania ważnych dla radomian projektów. Radomski budżet obywatelski jest budżetem z gwarancją wykonania. Projekty, które uzyskają największą liczbę głosów będą przeze mnie rekomendowane do realizacji w budżecie na rok 2016 – powiedział prezydent Radosław Witkowski.

W karcie do głosowania znalazło się 91 bardzo zróżnicowanych pomysłów radomian. Dotyczą one m.in. budowy otwartych siłowni, poprawy infrastruktury, ale także likwidacji pseudograffiti, szczepień dla dziewcząt i kobiet przeciwko rakowi szyjki macicy czy wykonania oprysków w mieście przeciw komarom i kleszczom.

Głosować będzie można od 10 czerwca, do 10 sierpnia w wyznaczonych punktach: Biuro Rady Miejskiej ul. Moniuszki 9, Biuro Obsługi Mieszkańca ul. Kilińskiego 30, Centrum Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53, Centrum Organizacji Pozarządowych ul. Struga 1.

Istnieje również możliwość oddania głosu przez internet. – To bardzo wygodna forma. Na stronie www.konsultacje.radom.pl możecie państwo się logować. Jeśli nie głosowaliście jeszcze nigdy za pośrednictwem internetu możecie się zarejestrować i oddać głos bez konieczności wypełniania papierowej karty do głosowania – mówił Mateusz Tyczyński, dyrektor Kancelarii Prezydenta.

W Centrum Komunikacji Społecznej znajdującym się w Urzędzie Miejskim przy ul. Żeromskiego 53 można otrzymać plakaty promujące budżet obywatelski, ale również takie, na których można promować projekty, które najbardziej przypadną danej osobie do gustu.

Przypomnijmy, że prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Radomia, który ukończył 16 rok życia. Oddanie głosu następuje poprzez: wrzucenie karty do głosowania do urny, po uprzednim okazaniu dokumentu tożsamości, a w przypadku osób niepełnoletnich od 16 do 18 roku życia po okazaniu innego dokumentu ze zdjęciem oraz złożeniu zgody opiekuna prawnego i podpisu na karcie osób głosujących, oddanie głosu za pomocą formularza (karty) na portalu Konsultacje na stronie www.konsultacje.radom.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.