PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski MOSiR będzie spółką z o.o.

  • RadomNews.pl    7 listopada 2013 - 12:17
Radomski MOSiR będzie spółką z o.o.

Radomski MOSiR będzie spółką z o.o. - tak zdecydowali radni podczas listopadowej sesji rady miejskiej.
MOSiR w Radomiu jako jednostka budżetowa generowała straty, więc przekształcenie jej w spółkę prawa handlowego ma przynieść oszczędności i pozwoli na podjęcie kroków ws. dofinansowania hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. Pozostaje jednak ważna kwestia - co z pracownikami MOSiR-u, co z zawodami dla dzieci i młodzieży, co z obiektami sportowymi?

Od przyszłego roku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu ma być przekształcony w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Całość udziałów ma być w rękach gminy miasta Radomia. Usamodzielnienie MOSiR-u ma ustabilizować jego złą sytuację finansową i pozwolić na podjęcie zdecydowanych kroków związanych z dofinansowaniem hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. W tym momencie placówka jest zadłużona na kilka milionów złotych. Przekształcenie jej w spółkę z o.o. pozwoli na odliczenie podatku VAT.

Jednak związek zawodowy działający przy radomskim MOSiR-e jest zaniepokojony przyszłością pracowników tej placówki. Obawia się zwolnień. Napisał list w tej sprawie do rady miejskiej, który został odczytany przez przewodniczącego Dariusza Wójcika. Skarbnik UM Sławomir Szlachetka uspokaja.

- Pracownicy MOSiR przejdą na umowy spółki. Wszystkie prawa i obowiązki przejdą na następnego pracodawcę. Wątpliwości pracowników są nieuzasadnione - mówił Szlachetka.

Pozostają jeszcze wątpliwości dotyczące zawodów sportowych i współpracy z klubami sportowymi. Władze Radomia zapewniają, że nie zabraknie pieniędzy na zawody dla dzieci i młodzieży.

- Współpraca z klubami sportowymi będzie się odbywała na tych samych zasadach jak teraz. Na pewno w budżecie miasta będą zabezpieczone środki na zawody dla dzieci i młodzieży. Zarząd będzie też zabezpieczał i konserwował obiekty i sprzęty, które się na nich znajdują. To najlepsze zabezpieczenie. Nie chcemy wprowadzać żadnych rewolucji. To raczej metoda ewolucji. Mamy przykład takiej spółki w Lublinie - tłumaczy skarbnik UM.

Nie wszyscy radni byli przekonani co do przekształcenia MOSiR-u w spółkę z o.o. Jednak za przyjęciem uchwały w tej sprawie była większość głosujących.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.