PARTNER PORTALU
  • BGK

Radomski sanepid będzie miał nową siedzibę

  • PAP    5 listopada 2010 - 18:30

Nowy budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie wybudowany w Radomiu. Koszt inwestycji szacuje się na ok. 23 mln zł.
Do czasu powstania tego obiektu, sanepid będzie się mieścił w dwóch siedzibach. W piątek otwarto jedną z nich. W otwartej w piątek siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przy ul. Pułaskiego ulokowany został oddział nadzoru. Przeniesiono go z dotychczas zajmowanych pomieszczeń przy ul. Zielonej, które ze względu na stan techniczny budynku, nie nadawały się do dalszego użytkowania. 

Nową, tymczasową siedzibę udostępnił sanepidowi prezydent Radomia. Część laboratoryjna stacji mieści się nadal w dotychczasowym budynku stacji przy ul. Józefowskiej.

Jak powiedziała dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Lucyna Wiśniewska, do maja przyszłego roku ma być gotowy projekt wykonawczy nowego budynku. Następnie zostanie ogłoszony przetarg na budowę obiektu.

Ma to być najprawdopodobniej trzykondygnacyjny budynek o powierzchni około 3,5 tys. metrów kwadratowych. Wybudowany zostanie na działce przy ul. Okulickiego.

Koszt budowy placówki i jej wyposażenia szacuje się na ok. 23 mln zł, jednak - jak zastrzegła Wiśniewska - wartość ta będzie zależała od wyniku przetargu na wykonawstwo robót.

Szefowa radomskiego sanepidu podkreśliła, że stacja ma promesę wojewody mazowieckiego, że w przyszłorocznym budżecie województwa mazowieckiego znajdą się pieniądze na realizację inwestycji. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.