Radosław Jęcek: Bez zmiany przepisów i pomocy państwa Karpacz sobie nie poradzi

W zimie Karpacz zamiera. Samorządowcy winią park i przepisy
Radosław Jęcek: Bez zmiany przepisów i pomocy państwa Karpacz sobie nie poradzi
- Aby przygotować nartostradę na Śnieżkę inwestor musi występować do ministerstwa o zgodę na wycinanie trawy - mówi Radosław Jęcek (fot.facebook.pl/Radosław Jęcek)

Rewelacyjny mikroklimat zimą, ogromny potencjał rozwoju sportów zimowych. Ale w Karkonoszach leżących na terenie parku narodowego przedsiębiorcy nie rozwijają infrastruktury narciarskiej tak, jak by chcieli - informuje "Rzeczpospolita".

"Bez zmiany przepisów i pomocy państwa nie poradzimy sobie. Połowa gminy znajduje się na terenie parku i aby przygotować nartostradę na Śnieżkę inwestor musi występować do ministerstwa o zgodę na wycinanie trawy. To absurd" - mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

Burmistrz wskazuje konkurencyjne gminy, które nie muszą się aż tak martwić o ochronę przyrody i biją rekordy popularności. "Narciarze jadą do Zieleńca czy Świeradowa. Kiedyś były to gminy nieliczące się narciarsko, dziś frekwencja jest tam imponująca dzięki nowym gondolom oraz przygotowanym nowocześnie trasom" - wylicza burmistrz Jęcek.

Zarzuty gmin odpiera Przemysław Tołoknow, zastępca dyrektora do spraw ochrony przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego. "Niejedna gmina w Karkonoszach chciałaby mieć taki napływ turystów jak Karpacz" - mówi Tołoknow.

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

kubik i tak rzadzi miastem,nie mówiąc o niby"burmistrzu",wszyscy wiedza ,ze sprzedał się radziu za stołki dla kolesi, żyje od imprezy do imprezy ,a to za mało ,boi się pck i niema nic do gadania

mieszkaniec, 2015-05-07 10:28:55 odpowiedz

ty sobie nie radzisz z niczym ,w u.m.wiecznie cie nie ma ,a zastępczyni bawi w domu dzieciaka i jak ma być dobrze?

karp., 2015-04-30 18:59:01 odpowiedz

Największym skarbem i turystycznym magnezem dla karkonoskich gmin jest Karkonoski Park Narodowy. Nic tak nie przyciąga turystów, jak hasła "park narodowy" , "natura200" itp. Niech Karpacz postawi gondolę na samą Śnieżkę, niech wytnie setki hektarów lasów i zobaczymy kto w lecie p...rzyjedzie na wypoczynek... rozwiń

obiektywny ekoterrorysta, 2015-03-28 17:12:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE