PARTNER PORTALU
 • BGK

Radosław Jęcek: Bez zmiany przepisów i pomocy państwa Karpacz sobie nie poradzi

 • PAP    27 marca 2015 - 06:44
Radosław Jęcek: Bez zmiany przepisów i pomocy państwa Karpacz sobie nie poradzi

- Aby przygotować nartostradę na Śnieżkę inwestor musi występować do ministerstwa o zgodę na wycinanie trawy - mówi Radosław Jęcek (fot.facebook.pl/Radosław Jęcek)

W zimie Karpacz zamiera. Samorządowcy winią park i przepisy
Rewelacyjny mikroklimat zimą, ogromny potencjał rozwoju sportów zimowych. Ale w Karkonoszach leżących na terenie parku narodowego przedsiębiorcy nie rozwijają infrastruktury narciarskiej tak, jak by chcieli - informuje "Rzeczpospolita".

"Bez zmiany przepisów i pomocy państwa nie poradzimy sobie. Połowa gminy znajduje się na terenie parku i aby przygotować nartostradę na Śnieżkę inwestor musi występować do ministerstwa o zgodę na wycinanie trawy. To absurd" - mówi Radosław Jęcek, burmistrz Karpacza.

Burmistrz wskazuje konkurencyjne gminy, które nie muszą się aż tak martwić o ochronę przyrody i biją rekordy popularności. "Narciarze jadą do Zieleńca czy Świeradowa. Kiedyś były to gminy nieliczące się narciarsko, dziś frekwencja jest tam imponująca dzięki nowym gondolom oraz przygotowanym nowocześnie trasom" - wylicza burmistrz Jęcek.

Zarzuty gmin odpiera Przemysław Tołoknow, zastępca dyrektora do spraw ochrony przyrody Karkonoskiego Parku Narodowego. "Niejedna gmina w Karkonoszach chciałaby mieć taki napływ turystów jak Karpacz" - mówi Tołoknow.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (9)

 • Maciek, 2017-10-05 18:04:29

  Jecek nie nadaje sie na burmistrza nastepne wybory jak beda to napewno nie zaglosuje na niego
 • mieszkaniec, 2015-05-07 10:28:55

  kubik i tak rzadzi miastem,nie mówiąc o niby"burmistrzu",wszyscy wiedza ,ze sprzedał się radziu za stołki dla kolesi, żyje od imprezy do imprezy ,a to za mało ,boi się pck i niema nic do gadania
 • karp., 2015-04-30 18:59:01

  ty sobie nie radzisz z niczym ,w u.m.wiecznie cie nie ma ,a zastępczyni bawi w domu dzieciaka i jak ma być dobrze?