PARTNER PORTALU
  • BGK

Ratingi Zielonej Góry potwierdzone i wycofane

  • ZWI    3 kwietnia 2013 - 12:49
Ratingi Zielonej Góry potwierdzone i wycofane

Fitch Ratings potwierdził długoterminowe międzynarodowe ratingi miasta dla zadłużenia w walucie krajowej i zagranicznej na poziomie „BBB-” oraz długoterminowy rating krajowy na poziomie „A-(pol)”.
Perspektywa wszystkich ratingów jest pozytywna. Jednocześnie Fitch wycofał ratingi miasta.

Pozytywna perspektywa ratingów odzwierciedla umiarkowany poziom zadłużenia Zielonej Góry w odniesieniu do miast grupy porównawczej oraz spodziewany jego spadek w związku z ograniczonymi potrzebami pożyczkowymi miasta na finansowanie wydatków majątkowych oraz częściowo w wyniku przedterminowych spłat długu (w latach 2011-2012 Zielona Góra spłaciła łącznie 37 mln zł).

Pozytywna perspektywa ratingów odzwierciedla także oczekiwania Fitch, że wyniki operacyjne miasta pozostaną dobre, w rezultacie czego wskaźniki obsługi oraz spłaty długu ulegną poprawie w średnim okresie, pomimo spodziewanego wolniejszego tempa wzrostu gospodarki Polski w 2013r.

Fitch wycofał ratingi Zielonej Góry, gdyż miasto przestało uczestniczyć w procesie analizy ratingowej. W rezultacie Fitch nie będzie analizował sytuacji finansowej miasta ani informował o jego ratingach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.