PARTNER PORTALU
  • BGK

Redukcja urzędniczych etatów w Legnicy

  • legniczanin.pl    20 maja 2011 - 16:30
Redukcja urzędniczych etatów w Legnicy

Rada powiatu legnickiego przyjęła przygotowany przez zarząd program oszczędnościowy. Kilkudziesięciu urzędników straci pracę.
2010 rok nie był dla powiatu legnickiego korzystny. Wydatki bieżące przerosły bowiem dochody, a to w myśl nowych przepisów oznacza kłopoty. By się uchronić przed negatywnymi konsekwencjami, samorządowcy musieli podjąć zdecydowane kroki. Niestety dla kilkudziesięciu powiatowych urzędników oznacza to brak pracy.

Czytaj też: Urzędnicy uciekają do samorządów

Ilość zwalnianych urzędników wahała się wraz z opracowywaniem programu naprawczego, ale ostatecznie stanęło na maksymalnie 32 osobach.

- Dyrektor każdej jednostki organizacyjnej został zobowiązany do znalezienia oszczędności na poziomie 16% w skali dwóch lat. To był ostatni moment na przyjęcie programu naprawczego. Gdybyśmy tego nie zrobili, po 2014 roku powiat legnicki w ogóle mógłby przestać istnieć. Nie bylibyśmy bowiem w stanie osiągnąć indywidualnego limitu zadłużenia przewidywanego przez prawo - powiedział po rekordowym bo trwającym jedynie 6 minut posiedzeniu rady, starosta legnicki Jarosław Humenny.

Lista osób do zwolnienia znana będzie już w poniedziałek, a wypowiedzenia zostaną im wręczone jeszcze w tym miesiącu. Dzięki programowi naprawczemu powiat powinien zaoszczędzić 3,5 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.