PARTNER PORTALU
  • BGK

Redukcja zatrudnienia odroczona

  • PAP    11 maja 2011 - 10:52
Redukcja zatrudnienia odroczona

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę, na której od wtorku rozpatrywał ustawę o racjonalizacji zatrudnienia w administracji państwowej, zakładającą m.in. zwolnienie 10 proc. urzędników.
Wyrok zapadnie prawdopodobnie na początku czerwca. We wtorek Trybunał, zanim przerwał trwającą z przerwami ponad sześć godzin rozprawę, wysłuchał stanowisk stron – reprezentantów prezydenta oraz Sejmu i rządu.

Sędziowie rozpoczęli też zadawanie pytań. W środę od rana sędziowie zadawali pytania. Mieli je wszyscy z 14-osobowego składu orzekającego. W końcowych stanowiskach strony podtrzymały swoje wnioski z wtorku.

Ustawę zaskarżył do TK prezydent Bronisław Komorowski. W swojej skardze prezydent podniósł, że ustawa obejmuje m.in. urzędników mianowanych i korpus służby cywilnej, co – jego zdaniem – jest sprzeczne m.in. z konstytucyjną zasadą zaufania do państwa.

Inny zaskarżony przepis dotyczy nadania premierowi prawa wydania rozporządzenia, w którym może wskazać, w jakich jednostkach administracji może nie być redukcji zatrudnienia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.