Referendum w Krakowie może słono kosztować

  • PAP/Dziennik Polski
  • 28-05-2014
  • drukuj
Krakowowi grozi odszkodowanie za wycofanie się z olimpijskiego wyścigu. Zawiodła obsługa prawna umowy z firmą odpowiedzialną za nasz wniosek.

Jak alarmuje "Dziennik Polski", władze miasta podpisały nieprecyzyjną umowę ze szwajcarską firmą Event Knowledge Services (EKS), która przygotowała wniosek Krakowa o organizację zimowych igrzysk w 2022 roku. Nie uwzględniono w niej możliwości wcześniejszego zakończenia starań o imprezę z powodu np. referendum.

Czytaj też: Ile rzeczywiscie kosztowałyby igrzyska w Krakowie

Zawarto jedynie zapis, wedle którego Kraków może przerwać współpracę, jeśli dojdzie do "istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy".

"Referendum nie można zaliczyć do niespodziewanych okoliczności, które usprawiedliwiają zerwanie umowy. Taką okolicznością może być np. trzęsienie ziemi, w wyniku którego ucierpiałaby infrastruktura sportowa" - uważa prof. Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości.

"Jeszcze nie wiem, czy będziemy starać się o odszkodowanie. W przyszłym tygodniu zaczniemy rozmawiać na ten temat z władzami Krakowa" - powiedział Craig McLatchey, właściciel szwajcarskiej firmy EKS, która przygotowała wniosek i już zainkasowała za niego 3,6 mln zł.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Życzę szwajcarskiej firmire powodzenia przynajmniej będzie pewne , ze zarobionych pieniędzy nie zmarnują .
Dla przypomnienia w naszym kraju mamy więcej wiceministrów finansów aniżi liczy cały rzad Szwajcarii !

magmam, 2014-05-28 13:14:11 odpowiedz

Ćwiąkalski niech lepiej prowadzi dalej swoją działalność polityczną bo bzdury głosi, tym bardziej, że nikt nie mówi o "niespodziewanych okolicznościach" lecz o "istotnej zmianie okoliczności", a w tym przypadku referendum należy traktować jako okoliczność, której nie dało się lit...eralnie przewidzieć, tak jak nie można przewidzieć zmiany przepisów prawnych w chwili zawierania umowy. A może referendum pokrzyżowało Ćwiąkalskiemu i PO kręcenie swoich lodów przy okazji tej imprezy? rozwiń

uważny, 2014-05-28 08:49:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE