PARTNER PORTALU
  • BGK

Referendum w Legionowie: Prezydent miasta liczy, że PiS uszanuje zdanie mieszkańców

  • PAP/MN    27 marca 2017 - 12:47
Referendum w Legionowie: Prezydent miasta liczy, że PiS uszanuje zdanie mieszkańców
Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski skomentował wyniki referendum. (fot. Facebook)

Referendum w Legionowie dało jednoznaczną odpowiedź, że jego mieszkańcy nie chcą przyłączenia do Warszawy.
• Prezydent Legionowa wierzy, że PiS nie zlekceważy zdania mieszkańców, którzy w referendum opowiedzieli się przeciw włączeniu do metropolii warszawskiej. 

• Podkreślił, że mieszkańcy nie dali się przekonać wizją tańszego, wspólnego biletu na komunikację.

• Prezydenta poparł poseł Jan Grabiec (PO), który mówi, że PiS powinien się wycofać z pomysłu powiększenia Warszawy. 

W referendum w Legionowie mieszkańcy nie dali sobie wmówić, że poprzez stworzenie kolejnej administracyjnej struktury wszystkie problemy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zostaną rozwiązane - powiedział prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Podkreślił, iż wierzy, że PiS nie zlekceważy głosu mieszkańców.

Jak podkreślił, nie przypomina sobie sytuacji, w której prawie 95 proc. społeczeństwa opowiedziało się przeciwko jakiemuś rozwiązaniu. "Mieszkańcy nie dali sobie wmówić, że poprzez stworzenie kolejnej administracyjnej struktury wszystkie problemy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zostaną rozwiązane. Nie dali się też oszukać, że da się stworzyć system komunikacyjny na większym terytorium za mniejsze pieniądze. Nie dali się kupić wizją tańszego, wspólnego biletu" - powiedział prezydent.

Czytaj też: PiS nie będzie udawał, że referendum w Legionowie nie było 

Według Smogorzewskiego, w referendum "mieszkańcy jednoznacznie powiedzieli PiS, że nie można tak prowadzić polityki, że nie można oszukiwać tak mieszkańców".

Poseł Jan Grabiec (PO) powiedział na briefingu, że wyniki referendum są jednoznaczne i "PiS musi się cofnąć".

"Mieszkańcy Legionowa, podobnie jak mieszkańcy innych gmin podwarszawskich - Wołomina, Pruszkowa, Piaseczna i 33 gmin podwarszawskich - nie chcą być przyłączani na siłę do żadnego miasta stołecznego Warszawa, podobnie jak sami warszawiacy nie chcą, żeby ten ustrój Warszawy był zmieniany w taki sposób. To jest ustawa, która została wprowadzona do Sejmu niedemokratycznie, bez żadnych konsultacji i łamie niezależność samorządów, czemu dali wyraz mieszkańcy" - powiedział poseł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Internet pamięta..., 2017-03-28 20:58:14

    youtu.be/hBmt5RF77is