PARTNER PORTALU
  • BGK

Reforma oświaty: Nowoczesna nie przywróci gimnazjów. "Byłby to kolejny chaos"

  • parlamentary.pl    30 listopada 2016 - 11:18
Reforma oświaty: Nowoczesna nie przywróci gimnazjów. "Byłby to kolejny chaos"
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej (fot. nowoczesna.pl)

• Jeśli Nowoczesna będzie rządzić Polską, a na to liczy Ryszard Petru, nie będzie przywracania gimnazjów. -To zbędne komplikowanie sprawy - ocenił lider formacji.
• Ryszard Petru i jego partia, mimo takiej oceny sytuacji, nie rezygnują z walki o zaniechanie przez PiS reformy edukacji.
Ryszard Petru nie będzie przywracał gimnazjów, jeśli jego partia dojdzie do władzy. - Jeśli dojdziemy do władzy, to nie będziemy tego robić. Byłby to kolejny chaos - powiedział w radiu ZET lider Nowoczesnej. Wypowiedź padła 30 listopada, w dzień po tym jak Sejm rozpoczął procedowanie prawa edukacyjnego złożonego przez rząd.

To stanowisko jest wybieganiem w przyszłość, ale nie odbiega zbyt od generalnej krytyki, którą Nowoczesna kieruje wobec propozycji edukacyjnej Anny Zalewskiej.

Katarzyna Lubnauer, która od miesięcy atakuje likwidację gimnazjów, mówiła w Sejmie w czasie pierwszego czytania projektu: - Wad tej reformy jest mnóstwo, dlatego zwracam się do nauczycieli, rodziców, do wszystkich, którym leży na sercu troska o dzieci, żeby przeciwstawili się tej reformie. I wzywam panią minister Zalewską i cały PiS, żeby wycofał tę reformę, a przynajmniej opóźnił o rok.

Apel pozostał apelem i Sejm przyjął projekt na XXXI posiedzeniu.

Więcej na parlamentarny.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.