PARTNER PORTALU
  • BGK

Remontują ulicę, parkujemy za darmo

  • ZWI    18 marca 2013 - 09:55
Remontują ulicę, parkujemy za darmo

W Częstochowie być może zmienią się zasady parkowania w płatnej strefie.
Możliwość nieodpłatnego parkowania mieszkańcom posesji położonych przy remontowanej ulicy, będącym właścicielami tej posesji, posiadającym umowę najmu, ewentualnie stały lub czasowy adres zameldowania oraz przedsiębiorcom prowadzącym działalność w lokalach na terenie posesji przy remontowanej ulicy - to założenia projektu uchwały zmieniającej zasady parkowania w płatnej strefie. 

Przedstawiono je podczas plenerowego briefingu przy remontowanej ul. Garibaldiego. Autorem zmian, na wniosek mieszkańców i przedsiębiorców, jest przewodniczący Rady Dzielnicy Stare Miasto Łukasz Orzychowski. Uchwałę przygotował radny Marcin Maranda. Projekt trafił już na ręce przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy. Radni zajmą się sprawą podczas kwietniowej sesji.

Wskazani mieszkańcy i przedsiębiorcy muszą być właścicielami lub współwłaścicielami pojazdu, bądź korzystać z pojazdu na podstawie aktualnej umowy leasingowej. Spełniający te wymogi otrzymują od Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu specjalną kartę uprawniającą do nieodpłatnego parkowania na miejscach parkingowych w obrębie dróg sąsiadujących bezpośrednio z remontowaną ulicą.

Zwolnienie z opłaty obowiązuje od momentu przekazania placu budowy wykonawcy do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Obecnie mieszkańcy remontowanej ulicy Garibaldiego, ponieważ nie mogą dojechać do swoich posesji i zaparkować na ich terenie, parkują samochody na sąsiednich ulicach, ale dostają mandaty za brak karty postojowej.

Podobnie jest z niektórymi przedsiębiorcami i ich klientami. Problem dotyczy także mieszkańców i przedsiębiorców kilku innych remontowanych ulic w obrębie strefy płatnego parkowania.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • bar, 2013-03-18 15:58:39

    No wreszcie dość haraczu ściaganego od kierowców