Renesans wsi dzięki zmianie przepisów?

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 09-02-2011
  • drukuj
Sołectwa będą mogły realizować samodzielnie większe projekty. Wszystko dzięki zmianie przepisów, nad którą pracują senatorowie.
Renesans wsi dzięki zmianie przepisów?

Zdaniem senatora Niewiarowskiego, obowiązującą obecnie ustawę o funduszach sołeckich trzeba poprawić w taki sposób, aby jeszcze bardziej usprawnić działanie tych funduszy.

Zgodnie z projektem rada gminy nie będzie musiała raz w roku podejmować uchwały o przekazaniu środków sołectwu. Będzie mogła to robić raz na kilka lat. Projekt przewiduje bowiem, że uchwała w tej sprawie będzie obowiązywała tak długo, aż zostanie podjęta następna, o odmiennej treści -  - czytamy w Reczpospolitej.

Takie działania pozwolą m.in lepiej zaplanować większe inwestycje, ponieważ mieszkańcy uzyskają gwarancję, że przez kilka lat będą mieli stały zastrzyk gotówki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Rada podejmie uchwałę o nieprzekazywaniu i będzie mieć spokój kilka lat. Przekazanie funduszy powinno być obowiązkowe a rezygnacja powinna być na wniosek sołectwa. Takie rozwiązanie pozwoliło by równo traktować wszystkie sołectwa i nie uzależniało przekazania pieniędzy od decyzji wójta lub radnych.... rozwiń

krzysztof, 2011-02-09 13:07:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU