PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Patryk Jaki: Koniec handlowania roszczeniami

  • PAP/AT    11 października 2017 - 09:00
Reprywatyzacja, Patryk Jaki: Koniec handlowania roszczeniami
Koniec oddawania kamienic na osoby zmarłe - powiedział Patryk Jaki (fot.ms.gov.pl)

Koniec oddawania kamienic na kuratorów, oddawania kamienic na reaktywowane spółki, na osoby zmarłe, koniec handlowania roszczeniami, koniec oddawania kamienic razem z ludźmi - powiedział wiceminister sprawiedliwości, przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.
"Koniec oddawania kamienic z lokatorami, odszkodowanie w wysokości 20 proc. wartości nieruchomości w momencie nacjonalizacji - to m.in. założenia rządowego projektu ustawy reprywatyzacyjnej" - powiedział wiceminister.

W środę ma zostać przedstawiony projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej. Mówiąc o nim w TVN24, Jaki poinformował, że wg założeń odszkodowanie za nieruchomości ma wynieść do 20 proc. wartości, tak jak w przypadku mienia zabużańskiego; na wystąpienie z roszczeniami będzie rok.

"Koniec oddawania kamienic na kuratorów, oddawania kamienic na reaktywowane spółki, na osoby zmarłe, koniec handlowania roszczeniami, koniec oddawania kamienic razem z ludźmi" - powiedział Patryk Jaki.

Wiceminister podkreślił, że projekt był szeroko konsultowany politycznie, także "w największej partii koalicyjnej".

Zadeklarował, że na najbliższe rozprawy komisji weryfikacyjnej może nie wzywać prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz w charakterze strony, lecz jako świadka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.