PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Warszawa: Stołeczny urząd o zatrzymaniach CBA

  • pt    30 stycznia 2017 - 13:22
Reprywatyzacja, Warszawa: Stołeczny urząd o zatrzymaniach CBA
Stołeczny ratusz (fot. wikipedia)

• Dzisiejsze (30 stycznia) zatrzymania nie dotyczą jakiejkolwiek osoby zatrudnionej w Urzędzie m.st. Warszawy – pisze w specjalnym komunikacie magistrat stolicy.
• Wcześniej CBA podało, że zatrzymało pięć osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.
- Wbrew opublikowanej przez CBA informacji, dzisiejsze zatrzymania nie dotyczą jakiejkolwiek osoby zatrudnionej w Urzędzie m.st. Warszawy – pisze w specjalnym komunikacie magistrat stolicy, odnosząc się do informacji CBA, która podała, że funkcjonariusze jego warszawskiej delegatury zatrzymali pięć osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie.

- Wśród zatrzymanych są m.in. były urzędnik ze stołecznego ratusza i prawnik - podało CBA.

Warszawski magistrat tłumaczy, że Jakub R. nie jest pracownikiem ratusza od 4 lat - został zatrudniony w 2006 r., za czasów rządów PiS w Warszawie.

- Już w 2014 r., w związku z wątpliwościami dotyczącymi przejęcia jednej z nieruchomości przez rodzinę Jakuba R., urząd złożył zawiadomienie do prokuratury. Jednak sprawa została umorzona – napisano w wyjaśnieniu.

 Urząd m.st. Warszawy dodaje, że na bieżąco współpracuje z organami ścigania w kwestiach związanych z prowadzonymi postępowaniami.

- Przekazujemy wszelkie informacje, o które występują do nas prokuratura i CBA. Jesteśmy zdeterminowani, żeby wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z reprywatyzacją stołecznych nieruchomości. W związku z tym we wrześniu 2016 r. rozwiązane zostało Biuro Gospodarki Nieruchomościami, a w ratuszu prowadzony jest audyt wewnętrzny, którego wyniki zostaną opublikowane w najbliższych miesiącach – czytamy w komunikacie.

Urząd przypomina także, że z inicjatywy Hanny Gronkiewicz-Waltz Sejm poprzedniej kadencji uchwalił tzw. „małą” ustawę reprywatyzacyjną, dzięki której ratowane są nieruchomości użyteczności publicznej, takie jak szkoły, przedszkola czy tereny zieleni.

- Na podstawie tej ustawy wydaliśmy już 40 decyzji odmownych ws. wydania nieruchomości – podkreślono w wyjaśnieniu.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Stefan Maruda, 2017-01-30 18:21:32

    Długo czekaliśmy na wsadzenie do pudla tych złodziei. Afery były na miliony, a zamykano do paki za batonik. Afera ruszy, bo powszechnie wiadomo, że ten proceder wyłudzania kamienic i nieruchomości na nie żyjących spadkobierców był w wielu miastach, gdzie większość mieszkańców stanowili gudłaje... ...  rozwiń