PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego ma kosztować do 20 miliardów zł

  • GP    12 października 2017 - 09:25
Reprywatyzacja wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego ma kosztować do 20 miliardów zł
Na zdjęciu Patryk Jaki z nagrodą „Polskiego Kompasu” za 2017 r., którą odbierał latem br. (fot.:facebook.com/jaki.patryk)

Patryk Jaki wyliczył koszty reprywatyzacji wedle swojego projektu. Zapewnia, że ma poparcie PiS w tej sprawie i liczy na większe w Sejmie, kiedy zaczną się prace nad jego propozycją zmiany prawa.
Po tym, jak poznaliśmy zapisy reprywatyzacyjne szefa komisji ds. weryfikacji tego procesu w Warszawie, Patryk Jaki idzie za ciosem. Polityk w czwartek (12 października) podał do wiadomości publicznej pierwsze szacunkowe wyliczenia kosztów swojego projektu.

- Znajdą się pieniądze na ustawę reprywatyzacyjną mojego autorstwa - stwierdził polityk, który był pytany właśnie o koszty zwrotów mienia w Radiu Zet, w czwartek (12 października). Patryk Jaki ocenia, że reprywatyzacja będzie kosztować od 15 do 20 miliardów złotych.

Czytaj też: Jaki ma propozycję dla prezydent Warszawy

Przyznał jednocześnie, że nie podnosił przez dwa lata tematu swojego projektu, bo właśnie liczenie kosztów było utrudnione. Teraz, gdy udało się je przeprowadzić, był gotowy zaprezentować swoje propozycje legislacyjne.

Zapewnił, że ma zgodę PiS na wdrożenie propozycji w prace Sejmu. - Projekt był konsultowany na Nowogrodzkiej. Pokazałem najwyższym czynnikom partyjnym w siedzibie PiS moją propozycję i wyliczenia. Propozycja ma też wsparcie premier - mówił wiceminister. 

Jaki liczy, że gdy tylko nowelizacja pojawi się w Sejmie, "zyska szerokie wsparcie."

- To projekt propaństwowy - konkludował w rozgłośni radiowej Patryk Jaki.

Więcej o zapisach Patryka Jakiego o reprywatyzacji przeczytasz tutaj.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.