PARTNER PORTALU
  • BGK

Reprywatyzacja, Witold Pahl: Komisja weryfikacyjna jak inkwizycja

  • aw/PAP    19 października 2016 - 13:12
Reprywatyzacja, Witold Pahl: Komisja weryfikacyjna jak inkwizycja
Witold Pahl (fot.pahl.pl)

• Zapowiedziana komisja weryfikacyjna ws reprywatyzacji będzie inkwizycją wymierzoną w politycznych przeciwników - ocenił wiceprezydent Warszawy odpowiedzialny za kwestie reprywatyzacyjne Witold Pahl.
• Zaapelował do marszałka Sejmu o podjęcie prac nad ustawą reprywatyzacyjną.
"Decyzja o utworzeniu organu, który miałby zajmować się kwestiami reprywatyzacyjnymi w zgodnej opinii znaczącej części mediów, również autorytetów, jest niczym innym, jak swoistego rodzaju nad-sądem ludowym, inkwizycją, która pod pretekstem wymierzania ludowej sprawiedliwości ma dokonać spalenia na stosie politycznych przeciwników obecnie rządzącej grupy" - powiedział Pahl na konferencji prasowej w warszawskim ratuszu.

W ten sposób odniósł się do ogłoszonej przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i wiceministra Patryka Jakiego propozycji ustawy ws. reprywatyzacji zakładającej powstanie komisji weryfikacyjnej, która badałaby decyzje reprywatyzacyjne pod kątem ich zgodności z prawem.

Czytaj też: Reprywatyzacja: Komisja weryfikacyjna zajmie się tylko Warszawą

Pahl stwierdził jednocześnie, że obecnie - dzięki "skuteczności i determinacji" ratusza - reprywatyzacja w Warszawie została "tak naprawdę wstrzymana". "Nie są wydawane żadne nieruchomości" - zaznaczył. Pahl wskazał również na złożone przez warszawskie władze zawiadomienia do prokuratury w budzących wątpliwości sprawach związanych z reprywatyzacją. Jego zdaniem jednak podjęte tym samym "rozliczanie przeszłości nie powinno przesłonić najważniejszej sprawy: bezpieczeństwa lokatorów i wspólnego majątku mieszkańców Warszawy".

"Z tego miejsca apeluję do marszałka (Sejmu Marka) Kuchcińskiego, aby jak najszybciej podjął prace ustawodawcze w celu uchwalenia ustawy reprywatyzacyjnej, która raz na zawsze zakończy kryzys dekretowy" - powiedział Pahl. 

Czytaj też: Reprywatyzacja nie tylko w Warszawie. W powiecie gostyńskim uratowali szkołę, ale co z DPS-em?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • jancz, 2016-10-19 17:20:41

    Co oni jeszcze nie wymyślą, by chronić swoją...d...ę? Warto patrzeć, kto po raz kolejny broni złodziei. Żenujące popisy dziennikarzy i posłów. Kto ich czyta, kto wspiera te media zakupem, dawaniem ogłoszeń? Trybunały ludowe? No nieźle to sobie wykombinowali. Widać, że dogorywają. Nareszcie mają stra...ch ci, którzy już od dawna powinni się bać.  rozwiń
  • ..., 2016-10-19 15:02:55

    No cóż - jeśli ci przeciwnicy to złodzieje przedwojennych kamienic - to trudno... Może nazwą się bez niedomówień: Platforma Złodziei...