PARTNER PORTALU
  • BGK

Resort finansów znów doi samorządy

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    3 czerwca 2011 - 06:23
Resort finansów znów doi samorządy

Nie 100., ale 80 proc. dofinansowania do wypłaty zasiłków stałych oraz należnych od nich składek na ubezpieczenie zdrowotne będą otrzymywać gminy. Tak wynika ze stanowiska Ministerstwa Finansów.
Gminy muszą znaleźć brakujące pieniądze w swoich budżetach, bo wszystkie osoby spełniające kryteria muszą takie zasiłki otrzymać. Samorządy, już teraz obciążone wieloma zadaniami własnymi, protestują przeciwko przedstawionej przez Ministerstwo Finansów interpretacji – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Rostowski zmusza miasta do cięć

Nowa interpretacja przepisów przez resort finansów i zmniejszenie tym samym dotacji na zasiłki zaskoczyło gminy, bo zmian dokonano w środku roku, gdy budżet jest już rozdzielony.

Czytaj też: Samorządy idą na wojnę z ministrem finansów

Samorządy będą więc musiały znaleźć na ten cel pieniądze we własnych budżetach lub przesunąć pieniądze z innych zadań, które nakłada na nie ustawa o pomocy społecznej.

Może to dotyczyć, np. wypłaty zasiłków celowych oraz zasiłków specjalnych celowych, które są finansowane z budżetu samorządu i nie są obowiązkowe – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.