PARTNER PORTALU
  • BGK

Resorty pilnują każdej złotówki

  • Przegląd prasy/Parkiet    12 czerwca 2012 - 09:00
Resorty pilnują każdej złotówki

Wydatki bieżące budżetu państwa wzrosły w 2011 roku o 2,7 proc. To najmniejszy wzrost od dziesięciu lat. Udało się to m.in. dzięki oszczędnościom na telefonach i transporcie.
Na wynagrodzenia urzędników oraz bieżące funkcjonowanie ministerstw i instytucji finansowanych z budżetu państwa wydano 55,4 mld zł – pisze „Parkiet”.

Najlepiej oszczędzają urzędnicy na różnych usługach. Tu koszty nawet spadły w porównaniu z 2010 r. – o ok. 780 mln zł.

Resorty podkreślają, że pilnują dosłownie każdej złotówki. Ministerstwo Finansów informuje, że na utrzymanie floty samochodów służbowych wydało w 2011 r. prawie 540 tys. zł, czyli o 6,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Urzędy oszczędzają też m.in. na czynszu, usługach sprzątających i drukarskich.

W tym roku należy się spodziewać kolejnych oszczędności na usługach telekomunikacyjnych. Za to koszty wynagrodzeń pracowników wszystkich jednostek budżetowych wzrosły o 3,3 proc., czyli o 1,2 mld zł, do 37,2 mld zł. Także wydatki na remonty oraz zakupy materiałów i wyposażenie wzrosły w porównaniu z 2010 r. i to bardzo wyraźnie – odpowiednio o 10,3 oraz 15,5 proc. (w sumie o 600 mln zł) – informuje „Parkiet”.

Więcej na ten temat tutaj.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.