PARTNER PORTALU
  • BGK

RIO: Kraków może stracić płynność finansową

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    6 czerwca 2011 - 07:40
RIO: Kraków może stracić płynność finansową

10 procent mają wynieść cięcia w wydatkach, o jakie prezydent Jacek Majchrowski, poprosił swoich zastępców. Wszystko z powodu ograniczonych możliwości zadłużania się miast. Regionalna Izba Obrachunkowa alarmuje, że Kraków może stracić płynność finansową
"Gazeta Krakowska" pisze, że stolicy Małopolski brakuje 300 mln zł. Rozporzadzenie ministra Rostowskiego pokrzyżowało władzom Krakowa plany zaciągnięcia nowego kredytu, stąd potrzebny jest plan oszczędnościowy, bo zaczyna brakować pieniedzy na komunikację i szkoły.

- Musimy w tej chwili wybierać, co zapłacić w pierwszej kolejności. Najważniejsza jest spłata kredytów. Nie możemy sobie pozwolić na utratę wiarygodności finansowej czy karne odsetki - mówi dla  dziennika rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek-Jarosz.

Majchrowski (sprawdź jego nowtowania/zabierz głos) uważa, że nowe przepisy są niejasne i niezgodne z konstytucją. Odwołał się już od decyzji RIO, a rozporządzenie ministra chce zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego. Na to zgodę muszą wyrazić radni miejscy.

Czytaj też: Skarga na ministra finansów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Uć, 2011-06-06 12:16:37

    Nie rozumiem: jedno państwo, w Krakowie RIO zabrania brać kredytów , bo jest rozporządzenie grudniowe MFinansów, a w Łodzi uchwały o kredytach 400 mlionowych przechodzi bez szemrania i łódzkie RIO nawet nie piśnie o niezgodności z rozporządzeniem.