PARTNER PORTALU
  • BGK

RIO nie ma zastrzeżeń do finansów Mazowsza

  • bad    28 sierpnia 2014 - 18:29
RIO nie ma zastrzeżeń do finansów Mazowsza

Przedstawiciele Regionalnej Izby Obrachunkowej przekazali zarządowi województwa informacje o wynikach przeprowadzonej kontroli. Jej wyniki są pozytywne dla samorządu województwa mazowieckiego i urzędu
- Przedmiotem kontroli była gospodarka finansowa w zakresie administracji, ochrony środowiska, rolnictwa, transportu, zdrowia i kultury. To świadczy o tym, że urząd i instytucje podległe pracują zgodnie z najnowocześniejszymi standardami. Traktujemy kontrolę Regionalnej Izby Obrachunkowej jako wkład w podniesienie jakości świadczonych przez samorząd województwa mazowieckiego i jego instytucji usług - powiedział marszałek Adam Struzik.

Czytaj też: Mazowsze konsultuje plan transportowy

Co cztery lata sprawdzane są finanse poszczególnych samorządów. Od 7 kwietnia br. do 26 czerwca br. RIO kontrolowało całość prowadzonej w ubiegłym roku gospodarki finansowej województwa mazowieckiego. Sprawdzane były ubiegłoroczne operacje finansowe dotyczące wszelkich zadań wykonywanych przez samorząd województwa - zarówno te związane z administracją, jak i te dotyczące np. ochrony środowiska, rolnictwa, transportu, zdrowia czy kultury.

- Kontrola RIO obejmowała okres całego roku 2013. Była to kontrola rutynowa - raz na cztery lata każda jednostka samorządu terytorialnego jest kontrolowana. Dotyczyła prawidłowości pod względem formalno-prawnym - podkreśla skarbnik Marek Miesztalski.

RIO nie ma żadnych zastrzeżeń do prowadzonej przez władze Mazowsza polityki finansowej, w związku z tym nie zostawiło żadnych zaleceń pokontrolnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.