PARTNER PORTALU
  • BGK

RIO: przejęcie długu nie zaszkodzi Wałbrzychowi

  • AW    21 września 2012 - 12:34
RIO: przejęcie długu nie zaszkodzi Wałbrzychowi

Regionalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu oceniła, że dokument „Grodzkość Miasta Wałbrzycha. Wieloletnia prognoza finansowa na lata 2013-2038”, zawiera rzetelną informację o sytuacji finansowej Miasta Wałbrzych, któremu z 1 stycznia 2013r. przywrócono status na prawach powiatu.
Wałbrzyski magistrat przypomina, że "Grodzkość Miasta Wałbrzycha. Wieloletnia prognoza finansowa na lata 2013-2038” była przedmiotem analiz przez banki, wierzycieli kredytów udzielonych powiatowi wałbrzyskiemu, a których przejęcie zadeklarowało miasto Wałbrzych.

RIO zauważa, że przejęcie przez miasto długu powiatu w wysokości ok. 34 mln zł zostanie spłacone i nie wpłynie negatywnie na kondycję finansową Wałbrzycha.

Czytaj też: Wałbrzych znów miastem na prawach powiatu

W ocenie wskazuje na pozytywne działania podjęte przez miasto tj.  wykonanie budżetu za rok 2011 z deficytem znacząco niższym niż planowany oraz uzyskanie nadwyżki operacyjnej, których efekty będą oddziaływały na budżet w latach następnych.

Ocena RIO została przesłana do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz banków, które nie wniosły uwag i stanowi ważny element w realizacji przejęcia przez miasto zobowiązań powiatu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.