Robert Biedroń bez absolutorium

Robert Biedroń nie uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Robert Biedroń bez absolutorium
Radni pokazali Robertowi Biedroniowi żółtą kartkę. (fot. Igor Nizio/ UM Sopot)

Podczas środowej sesji (28 czerwca) radni wytknęli prezydentowi Słupska słabe zarządzanie miastem i fakt, że z 42 mln zł zaplanowanych na inwestycje, miasto zrealizowało 34 mln zł, przy czym aż 17 mln to zapłata związana z ugodą dotyczącą aquaparku.

Biedroń argumentował, że samorząd musiał zaciskać pasa, ponieważ miasto w ubiegłym roku spłaciło 28 mln zł zadłużenia. Do opozycyjnych radnych nie trafiały również argumenty Biedronia o nadwyżce budżetowej miasta.

Można powiedzieć, że nieudzielenie absolutorium dla Roberta Biedronia wisiało w powietrzu od dawna. Radni Słupska od dłuższego czasu zarzucali Biedroniowi, że nie interesuje się miastem i większość czasu spędza poza magistratem. Część twierdziła, że tak szybko jak przyszedł do urzędu miasta, tak szybko pójdzie sobie dalej. Grozili też, że zagłosują za zmniejszeniem pensji prezydentowi Słupska.

-  Tak, ale jakie to ma znaczenie dla miasta? Mnie nie obchodzi pensja, liczą się efekty, czyli co pomaga miastu, a co nie. Fakty są takie, że moje działania pomagają. Naszym Słupskiem pewnie mało kto by się zainteresował, gdyby Biedroń nie jeździł po Polsce, nie mówił o tym i nie zdobywał inwestorów, którzy chcą robić dobre rzeczy - argumentował wcześniej Robert Biedroń w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. 

Czytaj też: Robert Biedroń: Sondaże ze mną to tematy zastępcze. Właśnie za pierdoły, że niby chcę kandydować na prezydenta Polski, mnie atakują

Za udzieleniem absolutorium dla Roberta Biedronia 28 czerwca głosowało 9 radnych, 6 głosów było przeciw, kolejne 6 osób wstrzymało się od głosu. Tym samym zabrakło dwóch głosów do bezwzględnej większości, koniecznej do uzyskania absolutorium. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (11)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do czad: Jakiego dobrego wychowania? Wpis jest zrozumiały i sensowny. Czy ktoś z normalnie myślących ludzi chce pedała na Prezydenta?

niepoprawność polityczna, 2017-07-08 01:08:21 odpowiedz

Do mike: Słów brak, czytając ten wpis. Uczyłem w szkole, ale z takim analfabetą się nie spotkałem. A może jesteś chłopcem zaczynającym pisać??? Proponuję: weź elementarz a także niech Ci tatuś z mamusią zafundują lekcje dobrego wychowania.

czad, 2017-07-05 15:22:10 odpowiedz

Do mike: Naucz się pisać po Polsku. Chyba, że pisałeś po pijanemu.

pisarz, 2017-07-04 11:42:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE