Robert Biedroń bez absolutorium

Robert Biedroń nie uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Robert Biedroń bez absolutorium
Radni pokazali Robertowi Biedroniowi żółtą kartkę. (fot. Igor Nizio/ UM Sopot)

Podczas środowej sesji (28 czerwca) radni wytknęli prezydentowi Słupska słabe zarządzanie miastem i fakt, że z 42 mln zł zaplanowanych na inwestycje, miasto zrealizowało 34 mln zł, przy czym aż 17 mln to zapłata związana z ugodą dotyczącą aquaparku.

Biedroń argumentował, że samorząd musiał zaciskać pasa, ponieważ miasto w ubiegłym roku spłaciło 28 mln zł zadłużenia. Do opozycyjnych radnych nie trafiały również argumenty Biedronia o nadwyżce budżetowej miasta.

Można powiedzieć, że nieudzielenie absolutorium dla Roberta Biedronia wisiało w powietrzu od dawna. Radni Słupska od dłuższego czasu zarzucali Biedroniowi, że nie interesuje się miastem i większość czasu spędza poza magistratem. Część twierdziła, że tak szybko jak przyszedł do urzędu miasta, tak szybko pójdzie sobie dalej. Grozili też, że zagłosują za zmniejszeniem pensji prezydentowi Słupska.

-  Tak, ale jakie to ma znaczenie dla miasta? Mnie nie obchodzi pensja, liczą się efekty, czyli co pomaga miastu, a co nie. Fakty są takie, że moje działania pomagają. Naszym Słupskiem pewnie mało kto by się zainteresował, gdyby Biedroń nie jeździł po Polsce, nie mówił o tym i nie zdobywał inwestorów, którzy chcą robić dobre rzeczy - argumentował wcześniej Robert Biedroń w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. 

Czytaj też: Robert Biedroń: Sondaże ze mną to tematy zastępcze. Właśnie za pierdoły, że niby chcę kandydować na prezydenta Polski, mnie atakują

Za udzieleniem absolutorium dla Roberta Biedronia 28 czerwca głosowało 9 radnych, 6 głosów było przeciw, kolejne 6 osób wstrzymało się od głosu. Tym samym zabrakło dwóch głosów do bezwzględnej większości, koniecznej do uzyskania absolutorium. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (13)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Antoni: Tak, wymagana jest bezwzględna większość, ale aby ją uzyskać trzeba mieć jakikolwiek pojęcie o zarządzaniu Podobnie było z panem Bonim. Został Ministrem Cyfryzacji, nie mając elementarnej wiedzy informatycznej.

Wolny, 2017-08-22 20:25:58 odpowiedz

Przecież ten człowiek nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu, jak Boni o cyfryzacji. Wjechał do Słupska na koniu zwanym poprawność polityczna, ponieważ biały jest zarezerwowany dla Tuska. Obawiam się, że uwierzy mediom totalnej opozycji, iż jest odpowiednim kandydatem na stanowisko prezydenta Polsk...i rozwiń

Wolny, 2017-08-22 20:19:36 odpowiedz

Do czad: Jakiego dobrego wychowania? Wpis jest zrozumiały i sensowny. Czy ktoś z normalnie myślących ludzi chce pedała na Prezydenta?

niepoprawność polityczna, 2017-07-08 01:08:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU