PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń bez absolutorium

 • MN    29 czerwca 2017 - 08:36
Robert Biedroń bez absolutorium
Radni pokazali Robertowi Biedroniowi żółtą kartkę. (fot. Igor Nizio/ UM Sopot)

Robert Biedroń nie uzyskał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
Podczas środowej sesji (28 czerwca) radni wytknęli prezydentowi Słupska słabe zarządzanie miastem i fakt, że z 42 mln zł zaplanowanych na inwestycje, miasto zrealizowało 34 mln zł, przy czym aż 17 mln to zapłata związana z ugodą dotyczącą aquaparku.

Biedroń argumentował, że samorząd musiał zaciskać pasa, ponieważ miasto w ubiegłym roku spłaciło 28 mln zł zadłużenia. Do opozycyjnych radnych nie trafiały również argumenty Biedronia o nadwyżce budżetowej miasta.

Można powiedzieć, że nieudzielenie absolutorium dla Roberta Biedronia wisiało w powietrzu od dawna. Radni Słupska od dłuższego czasu zarzucali Biedroniowi, że nie interesuje się miastem i większość czasu spędza poza magistratem. Część twierdziła, że tak szybko jak przyszedł do urzędu miasta, tak szybko pójdzie sobie dalej. Grozili też, że zagłosują za zmniejszeniem pensji prezydentowi Słupska.

-  Tak, ale jakie to ma znaczenie dla miasta? Mnie nie obchodzi pensja, liczą się efekty, czyli co pomaga miastu, a co nie. Fakty są takie, że moje działania pomagają. Naszym Słupskiem pewnie mało kto by się zainteresował, gdyby Biedroń nie jeździł po Polsce, nie mówił o tym i nie zdobywał inwestorów, którzy chcą robić dobre rzeczy - argumentował wcześniej Robert Biedroń w rozmowie z Portalsamorzadowy.pl. 

Czytaj też: Robert Biedroń: Sondaże ze mną to tematy zastępcze. Właśnie za pierdoły, że niby chcę kandydować na prezydenta Polski, mnie atakują

Za udzieleniem absolutorium dla Roberta Biedronia 28 czerwca głosowało 9 radnych, 6 głosów było przeciw, kolejne 6 osób wstrzymało się od głosu. Tym samym zabrakło dwóch głosów do bezwzględnej większości, koniecznej do uzyskania absolutorium. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (13)

 • Wolny, 2017-08-22 20:25:58

  Do Antoni: Tak, wymagana jest bezwzględna większość, ale aby ją uzyskać trzeba mieć jakikolwiek pojęcie o zarządzaniu Podobnie było z panem Bonim. Został Ministrem Cyfryzacji, nie mając elementarnej wiedzy informatycznej.
 • Wolny, 2017-08-22 20:19:36

  Przecież ten człowiek nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu, jak Boni o cyfryzacji. Wjechał do Słupska na koniu zwanym poprawność polityczna, ponieważ biały jest zarezerwowany dla Tuska. Obawiam się, że uwierzy mediom totalnej opozycji, iż jest odpowiednim kandydatem na stanowisko prezydenta Polsk...i  rozwiń
 • niepoprawność polityczna, 2017-07-08 01:08:21

  Do czad: Jakiego dobrego wychowania? Wpis jest zrozumiały i sensowny. Czy ktoś z normalnie myślących ludzi chce pedała na Prezydenta?