Robert Biedroń: na co Słupsk wyda rządową pomoc

Słupsk jeszcze nie dostał pieniędzy z rządowej pomocy, ale już rozpisuje przetargi. Pierwsza transza ma pójść na remonty mieszkań komunalnych oraz siedziby Teatru Lalki Tęcza. A co z aquparkiem?
Robert Biedroń: na co Słupsk wyda rządową pomoc
Pieniądze z pomocy rządowej dla Słupska w pierwszej kolejności zostaną wydane na remonty (fot.fotolia)

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, Słupsk nie traci czasu. - Mamy zapewnienie, że pieniądze otrzymamy do końca lipca - mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska.

Mowa o pierwszej transzy rządowej pomocy, która jest efektem porozumienia prezydenta miasta Roberta Biedronia i premier Ewy Kopacz. W lipcu do miasta ma trafić ok. 7 mln zł. Miasto liczy też na dalsze pieniądze, które pozwolą na realizację inwestycji drogowych i kolejowych.

Przypomnijmy o wsparcie do rządu Biedroń pisał po tym, jak miastu groziła finansowa zapaść. Chodziło o niekorzystny wyrok sądu arbitrażowego związany z budową aquaprku. Póki co egzekucja wyroku została wstrzymana.

Aquapark czeka na nową koncepcję

Jak podaje magistrat, w ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie dotychczasowych prac nad koncepcją realizacji projektu aquaparku. Celem spotkania było omówienie koncepcji, które były zgłoszone przez kierownictwo, zespół zajmujący się sprawami aquaparku.

- Chcieliśmy również ustalić harmonogram dalszych działań, przedstawiliśmy 5 koncepcji, zakładały one różny stopień zaangażowania miasta w dokończenie i dalsze prowadzenie inwestycji – podkreśla Krystyna Danilecka -Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. - Koncepcje różniły się również co do funkcji obiektu i ewentualnych zmian tych funkcji.

Po spotkaniu ustalono przede wszystkim, że zostanie zakończona analiza finansowa dotycząca weryfikacji założeń finansowych, przeprowadzona analiza rynku pod kątem potencjalnych inwestorów, którzy byliby zainteresowani dokończeniem i dalszym prowadzeniem inwestycji. - Wszystkie szczegółowe analizy chcemy przeprowadzić do końca września – dodaje wiceprezydent Marek Biernacki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jeżeli Kopacz dała kasę Biedroniowi, powinna dać pozostałym gminom w potrzebie. W przeciwnym wypadku łamie Konstytucję. Bezkarna nie będzie.

Halina, 2015-07-24 11:17:24 odpowiedz

To się zrzuciliśmy na basen dla Słupska z bezrobociem 13%. To jest cała państwówka, firmy proszą o pomoc, miasta proszą o pomoc, gminy zaczynają bankrutować, tylko się bać, co będzie dalej!!

gość , 2015-07-23 13:50:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU