PARTNER PORTALU
 • BGK

Robert Biedroń, prezydent Słupska o protestach w sprawie reformy sądownictwa. " Przychodzi coraz mniej osób"

 • PAP/KDS    15 grudnia 2017 - 10:15
Robert Biedroń, prezydent Słupska o protestach w sprawie reformy sądownictwa. " Przychodzi coraz mniej osób"
Robert Biedroń przeciw reformie sądownictwa protestuje w Słupsku (fot. Facebook/Robert Biedroń)

Na protesty przed sądy przychodzą osoby, którym nie jest wszystko jedno. Ale w Słupsku jest ich coraz mniej. Tydzień temu była jedna osoba - mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska.
Robert Biedroń był w piątek (15.12) gościem radia TOK FM. Pytany na antenie, czy uczestniczył w czwartkowym proteście przeciwko reformie sądownictwa przed Pałacem Prezydenckim, odparł: - Nie, ja uczestniczę w protestach w Słupsku.

W ocenie prezydenta miasta, frekwencja na słupskich protestach nie wygląda najlepiej. - Tak jak oceniam, ostatnio przychodzi coraz mniej osób, niestety. Kilkanaście - przyznał Biedroń. Ostatnio, tydzień temu była jedna osoba - dodał.

Na pytanie, czy przyłączył się do protestującego, Biedroń odpowiedział, że odwiedził go później. - Tę osobę akurat znam i ją wspieram, i razem współpracujemy w takich kwestiach prodemokratycznych właśnie w Słupsku - wyjaśnił.

Czytaj więcej: Projekty sądowe Andrzeja Dudy. Biedoń: Wszystkie propozycje o SN i KRS powinny być konstytucyjne

Jak dodał, podziwia jego determinację. - Niestety w ubiegłym tygodniu nastał taki wieczór, kiedy on sam się znalazł pod tym sądem - podkreślił prezydent Słupska. Jego zdaniem, osoby przychodzące przed sąd to te, którym nie jest wszystko jedno.

W czwartek (14.12) Senat kontynuował rozpoczętą w środę debatę ws. nowej ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Wcześniej - od wtorku - senatorowie dyskutowali nad innymi przepisami zainicjowanymi przez prezydenta - nowelizacją ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Przed Pałacem Prezydenckim w czwartek wieczorem protestowano przeciwko reformie sądownictwa. Manifestacje zapowiadano też w kilkudziesięciu innych miastach w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • hahaha, 2017-12-18 09:33:19

  Do obs1248: I będzie nam panował król "zero"
 • obs1248, 2017-12-15 14:12:03

  Idiot. Kończmy z anarchią sądowniczą