PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzice przedszkolaków zapłacą złotówkę, a ile samorządy?

  • AW    27 maja 2013 - 20:13
Rodzice przedszkolaków zapłacą złotówkę, a ile samorządy?

Jeśli rząd chce regulować opłaty za przedszkola, powinien ustalić, że jest to zadanie zlecone, na które będzie dotacja z budżetu państwa - czytamy w stanowisku Związku Miast Polskich.
Jak wynika z dyskusji członków zarządu ZMP, jaka miała miejsce 17 maja w Inowrocławiu, miasta mają za mało pieniędzy w tym roku i w przyszłym na pokrywanie różnic w opłatach za dodatkowe godziny w przedszkolu. Przypomnijmy, rząd planuje, by opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej wynosiła jedną złotówkę.

Czytaj też: Spadną opłaty za przedszkola

Miasta już wyliczają ile te zmiany będą kosztować ich budżety. Stanisław Szwabski, przewodniczący Rady Miasta Gdyni przekazał informację, że Gdynia od września do grudnia tego roku będzie musiała dopłacić 95 tys. zł. W Oleśnicy natomiast ta dopłata wyniesie już w tym okresie 410 tys. zł.

Zajęto stanowisko, że miasta mają za mało pieniędzy w tym roku i w przyszłym na ten cel, jak wynika z ich własnych obliczeń i WPF. Jeśli rząd chce regulować opłaty za przedszkola, powinien ustalić, że jest to zadanie zlecone, na które będzie dotacja z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.