PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodziny zastępcze dostaną kasę

  • AT    29 listopada 2012 - 18:30
Rodziny zastępcze dostaną kasę

Minister Pracy i Polityki Społecznej rozstrzygnął konkurs ofert złożonych w ramach Resortowego programu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na 2012r. „Wsparcie rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka”.
Spośród  284 ofert złożonych przez jednostki  samorządy terytorialnego 275 jednostek spełniły formalne i merytoryczne warunki konkursu (9 ofert nie spełniło warunków).

Czytaj też: Rodzice zastępczy poszukiwani

Przy rozpatrywaniu ofert były  brane pod uwagę następujące kryteria:

- liczba rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka ;
- wysokość świadczeń wskazanych w Programie przyznanych w 2012r. w stosunku do wysokości wszystkich świadczeń dla rodzinnej pieczy zastępczej przyznanych w 2012r.;
- liczba dzieci umieszczonych w rodzinnych formach pieczy zastępczej w stosunku do liczby dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej ogółem;
- zamożność powiatu– wskaźnik P.

Biorąc pod uwagę ww. kryteria oraz wysokość środków przewidzianych na program do dofinansowania zakwalifikowanych zostało 64 ofert powiatów na kwotę 1 980 127zł, których lista została zamieszczona poniżej. Ponadto dla pierwszych 10 ofert, które nie zostały zakwalifikowane do dofinansowaniu z powodu wyczerpania środków, utworzono listę rezerwową (lista została zamieszczona poniżej) na wypadek niewykorzystania pełnej puli środków przez powiaty, których oferty zakwalifikowano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.