PARTNER PORTALU
  • BGK

Rola samorządów w polityce zagranicznej

  • AT    29 listopada 2012 - 17:59
Rola samorządów w polityce zagranicznej

Związek Miast Polskich, Instytut Spraw Publicznych, Związek Powiatów Polskich i Związek Gmin Wiejskich RP zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji pt. Rola samorządów w polityce zagranicznej RP.
Konferencja jest częścią realizowanego przez nas projektu pod tym samym tytułem, wspieranego finansowo przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dniach 5-6 grudnia 2012r. Celem konferencji jest podsumowanie debaty publicznej na temat polskiej polityki zagranicznej, widzianej z poziomu miast, gmin i powiatów.

Tematyka konferencji obejmie m.in. prezentację założeń polskiej polityki zagranicznej - jej kontekstu lokalnego i regionalnego, prezentację wyników badania ankietowego przeprowadzonego przez Instytut Spraw Publicznych, omówienie uwarunkowań prawnych współpracy międzynarodowej polskich samorządów, możliwości i znaczenia wsparcia finansowego dla rozwijania współpracy zagranicznej przez samorządy oraz ich zaangażowania w organizacjach międzynarodowych.

Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego, eksperci Instytutu Spraw Publicznych, reprezentanci samorządów i ogólnopolskich korporacji samorządowych.

Udział w konferencji jest bezpłatny, organizatorzy zapewniają nocleg, wyżywienie zgodnie z załączonym programem oraz pokrywają koszty konferencyjne, dla maksymalnie dwóch przedstawicieli urzędu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.