PARTNER PORTALU
  • BGK

Rosną podatki od garaży

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    15 lutego 2011 - 10:26
Rosną podatki od garaży

Właściciele garaży i miejsc postojowych w budynkach wielolokalowych skarżą się na decyzje miast i gmin, które ustalają im podatek od nieruchomości według stawek dla budynków pozostałych. To 10 razy więcej niż dla mieszkań.
Informację podała "Dziennik Gazeta Prawna". Do tej pory garaże podziemne dla potrzeb podatku od nieruchomości przeważnie były traktowane jako powierzchnia w budynku mieszkalnym.

- Teraz, w celu łatania dziur budżetowych gmin, organy samorządowe, posiłkując się jednym z wyroków (WSA w Białymstoku), zmuszają podatników do korekty informacji o nieruchomościach i wykazywania powierzchni garaży do opodatkowania według stawki dla budynków pozostałych - powiedział "DGP" jeden z czytelników. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • rzesz, 2011-04-11 15:58:05

    Opodatkowanie stawką jak za budynki pozostałe to małe piwo. Niektóre samorządy w tym np. Rzeszów w latach 2009-2010 wpadły na trik jak opodatkować takie garaże stawką jak za działalność gospodarczą (ok 40 razy większą niz za mieszkania). To jest dopiero zdzierstwo.