PARTNER PORTALU
  • BGK

Rośnie znaczenie głównych ulic handlowych

  • Portalspozywczy.pl    17 grudnia 2012 - 15:41
Rośnie znaczenie głównych ulic handlowych

Według najnowszego raportu Savills, międzynarodowego doradcy na rynku nieruchomości, liczba transakcji inwestycyjnych w nieruchomości zlokalizowane na głównych ulicach handlowych znacząco wzrosła.
Odnotowano wzrost z poziomu mniej niż 5 proc. ogółu transakcji inwestycyjnych w sektorze nieruchomości handlowych w 2007 roku do 37 proc. w trzech pierwszych kwartałach 2012 roku na ośmiu głównych rynkach europejskich.

To spowodowało, że stopy kapitalizacji dla inwestycji zlokalizowanych przy głównych ulicach handlowych umocniły się do poziomu 4,27 proc., co stanowi najniższy wskaźnik od 2007 roku.

Zobacz też: Najdroższe ulice handlowe na świecie i w Polsce

Badanie obejmujące Belgię, Niemcy, Francję, Włochy, Holandię, Hiszpanię, Szwecję i Polskę pokazuje, że od 2009 roku nastąpił znaczny wzrost inwestycji w nieruchomości zlokalizowane przy głównych ulicach handlowych, napędzane jest to w szczególności przez wzrost wartości transakcji we Francji i Niemczech, gdzie zawartych zostało ponad 90% transakcji o wartości wyższej niż 10 mln euro.

Eri Mitsostergiou, dyrektor badań rynku Savills w Europie, komentuje: "Następujący wzrost zainteresowania w tym sektorze, jest napędzany przez prywatnych, bogatych inwestorów, którzy wierzą, że najlepsze nieruchomości przy głównych ulicach handlowych przezwyciężą inflację i utrzymają swoją wartość w długim okresie".

Cały artykuł czytaj tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • ppp, 2012-12-18 21:06:04

    czy ulica wolności w Zabrzu to SAN FRANCISKO.Tylko ozdoby świąteczne są bogate ale te slumsy oswietlone szmirowato - to koszmar.Dodajmy - bardzo drogi koszmar.Prezydentce coś nie tak pod deklem odbiło.