PARTNER PORTALU
  • BGK

Rozdadzą bony na innowacje

  • PAP    26 października 2012 - 14:14
Rozdadzą bony na innowacje

Wdrożenie innowacyjnych usług badawczych w małych i średnich przedsiębiorstwach na Dolnym Śląsku to główny cel programu "Dolnośląski Bon na Innowację". W ramach projektu przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje o łącznej wartości 5,4 mln zł.
Program "Dolnośląski Bon na Innowację" realizowany jest przez urząd marszałkowski i Wrocławskie Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej.

Jak poinformował Andrzej Charytoniuk z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej, głównym celem projektu jest wsparcie współpracy instytutów naukowych z partnerami biznesowymi.

Małe i średnie przedsiębiorstwa z Dolnego Śląska, które wezmą udział w programie, otrzymają łącznie 300 bonów o wartości 18 tys. zł każdy. Te środki mają im pomóc w sfinansowaniu innowacyjnych usług badawczych bądź wdrożeniowych realizowanych przez jednostki naukowe.

"Każdy przedsiębiorca, chcący rozwinąć swój produkt lub ulepszyć posiadaną technologię, może aplikować o bon o wartości 18 tys. zł. Dodatkowo oferowana jest bezpłatna pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych (audyt technologiczny) oraz w poszukiwaniu odpowiednich partnerów naukowych do współpracy" - podał Charytoniuk.

Przedsiębiorcy zainteresowaniu projektem mogą składać wnioski w siedzibie Wrocławskiego Centrum Transferu Technologii Politechniki Wrocławskiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.